Starcie faworytów ligi

gkz gdanskczestochowa noweW najbliższą niedzielę 17 kwietnia o godzinie 13.30 Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym obiekcie Eko Dir Włókniarz Częstochowę. Przed sezonem obie drużyny były wymieniane w gronie faworytów do wygrania całej ligi, jak na razie bliżej tego celu jest zespół gospodarzy. A jak będzie w niedzielę? Tego dowiemy się po godzinie 15.30. 

 

 

Wybrzeże ostatni swój mecz rozegrało przed tygodniem, gdzie uległo w Pile 41:49, choć niewiele brakowało, aby wywieźć z wielkopolski korzystniejszy wynik i co najważniejsze dwa ligowe punkty do tabeli. Tak się jednak nie stało. Zabrakło punktów przede wszystkim Krzysztofa Jabłońskiego. Częstochowianie zaś swój ostatni mecz rozegali na inaugurację sezonu żużlowego, gdzie zostali rozgromieni w Pile aż 61:29. Kolejne ich spotkania z powodu opadów deszczu zostały przełożone na inny termin.

Trener Grzegorz Dzikowski cały czas sztywnie trzyma się całej siódemki zawodników, mimo słabej postawy niektórych w meczu wyjazdowym. Tym razem z numerem 9 pojedzie świetnie spisujący się na początku sezonu, Linus Sundstroem, któremu partnerować będzie Krzysztof Jabłoński, który na pewno będzie chciał się zrehabilitować za ostatni swój występ przeciwko pilanom. Druga para tworzyć będą Oskar Fajfer oraz Anders Thomsen, który podobnie jak Jabol otrzyma drugą szansę na odbudowanie się po zeszłotygodniowej porażce. W piątek przed spotkaniem z Włókniarzem odbył się trening przed niedzielnym spotkaniem, na którym stawili się wszyscy żużlowcy, zabrakło jedynie Eduarda Krcmara, który w sobotę startuje w meczu w Pradze. Zetterstroem i Brzozowski w piątkowe popołudnie pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak czy przekonali do siebie Grzegorza Dzikowskiego? Tego dowiemy się w niedzielny poranek tuż przed spotkaniem z faworytem do startu w finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Eko- Dir Włókniarz do Gdańska uda się wzmocniony Sebastianem Ułamkiem, który wystartuje w parze z Arturem Czają, który jako jedyny przeciwko Poloni Piła nawiązał walkę z gospodarzami. Kolejną parę tworzyć będą Jacob Thorsell oraz Daniel Jeleniewski, który zawsze bardzo dobrze spisuję na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Zaś dla Thorsella będzie to ligowy debiut w sezonie 2016 w barwach biało-zielonych. Z numerem 5 wystartuje dobrze znany i startujący nad morzem w latach 2010-2014, Tomas Hjelm Jonasson. Szwed na torze przy Bydgoskiej w Pile kompletnie zawiódł działaczy i kibiców biało-zielonych, gdzie w czterech startach zdołał wywalczyć tylko jedno oczko. W niedzielę ma być jednak zupełnie inaczej. Zarówno Jonasson, jak i Ułamek będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed gdańską publicznością. Parę juniorską tworzyć będą Oskar Polis i wracający po kontuzji kciuka, Hubert Łęgowik.

Faworytem tego spotkania wydaje się drużyny znad morza, która w pierwszym spotkaniu dość łatwo poradziła sobie ze Stalą Rzeszów 62:28. Za Wybrzeżem przemawia bardziej wyrównany skład oraz atut własnego toru, do którego niektóre drużyny nie umieją się dopasować. Na przeszkodzie w rozegraniu tego spotkania stanąć może jednak pogoda. Na sobotę i na niedzielny poranek zapowiadane są opady deszczu. Miejmy nadzieję, że tym razem aura będzie łaskawa dla żużlowców i uda się rozegrać to spotkanie w pierwotnym terminie. Jednego możemy być pewni. Obie drużyny łatwo się nie poddadzą, więc tym samym emocji w niedzielne popołudnie będzie jak na lekarstwo.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

1. Artur Czaja

2. Sebastian Ułamek

3. Jacob Thorssell

4. Daniel Jeleniewski

5. Tomas Jonasson

6. Oskar Polis

 

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Linus Sundstroem

10. Krzysztof Jabłoński

11. Oskar Fajfer

12. Anders Thomsen

13. Renat Gafurov

14. Dawid Wawrzyniak

źródło:inf. własne

 

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!