Wielkie emocje czas zacząć

gkz gdanskrzeszow logo 2015W najbliższą niedzielę (3 kwietnia) o godzinie 14 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się długo wyczekiwana inauguracja w Grodzie Neptuna. Miejscowe Wybrzeże podejmie Stal Rzeszów, którzy mimo braku gwiazd w składzie, na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą. 

 

 

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a więc jeden z głównych faworytów do wygrania całej ligi desygnował do walki w niedzielę trochę inny skład niż się wszyscy spodziewali. Z numerem 9 wystartuje Krzysztof Jabłoński, któremu partnerować będzie Oskar Fajfer, który w ostatnich sparingach wypadł dosyć obiecująco. Jeśli wszystko zagra w niedzielę to przeciwko rzeszowianom może być on jednym z liderów. Odwrotnie jest natomiast z Jabolem, który w sparingach prezentował się słabo. Także i na treningach wielkiego szału nie robił. W miejsce Jabłońskiego mógłby wystartować Kamil Brzozowski, jednak Brzózka podczas ostatniego sparingu w Gdańsku dość mocno się poobijał i jego występ w niedzielę stoi pod wielkim zapytania. Kolejną parę tworzyć będą Linus Sundstroem i Anders Thomsen. O ile nazwisko Duńczyka jest tu jak najbardziej na miejscu, to o tyle nazwisko Sundstroema już nie bardzo. Szwed na treningach, jak i sparingach prezentował mizerny poziom i jego występ w niedziele był raczej wykluczony. Jednak trener czerwono-biało-niebieskich, Grzegorz Dzikowski zdecydował inaczej niż wszyscy się spodziewali. - Miałem dużo alternatyw, jednak wybrałem ostatecznie właśnie tych zawodników. Czynników było wiele. Za nami długi okres przygotowawczy i nie można się tutaj kierować wynikami jednego treningu punktowanego, czy pojedynczych jazd. Mamy ośmiu kandydatów na pozycje seniorskiej i każdy będzie nam potrzebny. Przed nami jeszcze 17 kolejek i na pewno nikogo nie skreśla. Dzikowski w awizowanym zestawieniu może dokonać jeszcze dwóch zmian i zapewne dopiero po piątkowym treningu zadecyduje kto wystartuje w inauguracyjnym meczu w Gdańsku. W obwodzie pozostaje świetnie dysponowany Magnus Zorro Zetterstroem, który w każdym sparingu prezentował się wyśmienicie i to właśnie on naszym zdaniem powinien wskoczyć do składu za swojego młodszego kolegę z reprezentacji Polski. Parę juniorską tworzyć będą: Dawid Wawrzyniak oraz Dominik Kossakowski.

Trener Janusz Ślączka w porównaniu do inauguracyjnego meczu rozegranego na własnym torze z Orłem Łódź nie dokonał żadnych zmian. Rzeszowianie ten pojedynek zwyciężyli w stosunku 50:39. Najlepszym zawodnikiem w tamtejszym meczu był Karol Baran, który wywalczył 11 oczek i bonus. Wracając do składu na niedzielnym pojedynek z Wybrzeżem Gdańsk. Ślączka postanowił zmienić jedynie prowadzącego w pierwszej parze. Na torze rzeszowskim był to Maciej Kuciapa, któremu partnerował Nicklas Porsing. Oboje, jednak nie zrobili oszałamiającego wyniku zdobywając odpowiednio 5 oczek i bonus oraz 8 punktów. Tym razem to Duńczyk będzie występował na początku meczu z pól zewnętrznych. Drugą parę tworzyć będą Karol Baran oraz Scott Nicholls, który zawsze bardzo miło wspomina starty nad morze. Przeciwieństwem Anglika jest Karol, który w 2007 roku startował w czerwono-biało-niebieskich barwach. Wtedy też podczas jednego z ligowego spotkania z PSŻ Poznań wyprostowaną nogą uderzył w drewnianą bandę, wskutek czego doznał on otwartego złamania kości podudzia prawej nogi. Miejmy nadzieję, że tym razem Carlos wyjedzie z Gdańska szczęśliwy z korzystnym dorobkiem punktowym. Rezerwowym w ekipie Stali Rzeszów będzie Grzegorz Bassara. Być może po raz kolejny klub z Podkarpacia skorzysta z gościa. Przed kilkoma dniami z Żurawiem na piersi startował Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów, który w trzech startach wywalczył sześć oczek.

Wydaje się być, że faworytem tego spotkania są podopieczni Grzegorza Dzikowskiego, za którymi przemawia nie tylko bardziej wyrównana drużyna, ale także atut własnego toru, na którym rozpoczęto treningi już w połowie marca. Jeśli po piątkowym treningu Dzikowski zdecyduje, że w miejsce Sundstroema pojedzie świetnie startujący w sparingach, Magnus Zetterstroem, to drużynie z Rzeszowa bardzo ciężko będzie wywieźć chociażby punkt z Gdańska. Jednego możemy być pewni emocji na pewno nie zabraknie. Obie drużyny, będą chciały jak najlepiej zaprezentować się na początku rozgrywek. Zapewne i gdańscy kibice w dużej liczbie stawią się w niedzielę o godzinie 14 na inauguracyjny pojedynek ich pupili.

 

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Krzysztof Jabłoński

10. Oskar Fajder

11. Linus Sundstroem

12. Anders Thomsen 

13. Renat Gafurov 

14. Dawid Wawrzyniak 

 

Stal Rzeszów:

1. Nicklas Porsing

2. Maciej Kuciapa

3. Karol Baran

4. Scott Nicholls

5. Dawid Lampart

6. 

7. Grzegorz Bassara

Początek meczu: 14.00

Sprzedaż biletów: 

Przedsprzedaż biletów:

W godzinach 16.00-19.00 otwarta będzie kasa od strony Bramy Maratońskiej.

SOBOTA 2 kwietnia

W godzinach 12.00-19.00 otwarta będzie kasa od strony Bramy Maratońskiej

Prezentacja zespołu – godz. 13:00, Park Maszyn, wstęp wolny.

Od soboty dostępny będzie w sprzedaży 24-stronicowy program zawodów, w którym tradycyjnie przedstawimy naszych rywali, a także m.in. skład naszej ekipy na nadchodzący sezon. Cena programu to 5 PLN.

NIEDZIELA 3 kwietnia

W dniu meczu już od godz. 10:00 do dyspozycji naszych fanów otwarta zostanie jedna kasa, natomiast od godziny 12.00 kolejnych siedem kas. Łącznie przed meczem będzie można korzystać z ośmiu wejść:

- 5 kas przy Bramie Maratońskiej

- 2 kasy przy wejściu tuż przy stacji paliw (najbliżej ul. Łąkowej)

- 1 kasa przy bramie wjazdowej od ul. Podwale Przedmiejskie (między marketem a stacją paliw).

- kasa techniczna znajdować się będzie, podobnie jak w minionym sezonie, w namiocie przed Bramą Maratońską, będzie w niej można otrzymać bilety, dla zwycięzców konkursów, zapraszamy tam także naszych byłych zawodników.

źródło:informacje własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!