Linus Sundstroem w Gdańsku

2015 sundstrom l1gkz gdanskW piątek warunki kontraktu z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk uzgodnił Linus Sundstroem, dla którego będzie to czwarty klub w jego karierze. Ostatnie trzy sezony spędził on w Stali Gorzów, z którą w roku 2014 wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski. Szwed mimo ofert z najlepszej ligi świata zdecydował się podpisać list intencyjny właśnie w Gdańsku. Podpisanie kontraktu nastąpi po 19 grudnia. 

 

Po ciężkim sezonie w Polsce chciałbym się odbudować i jestem przekonany, że tak się właśnie stanie. Nie mam nic przeciwko temu by z ekstraligi przejść do pierwszej ligi. Czasem trzeba zrobić przysłowiowy krok w tył, by nabrać rozpędu i zrobić dwa kroki naprzód. Wierzę, ze tak też będzie z moją karierą. - mówi Linus Sunstroem, nowy nabytek Wybrzeża Gdańsk 

Sunstroem idealnie pasuje do koncepcji zespołu na zbliżający się sezon. Aktualny Drużynowy Mistrz Świata może się idealnie sprawdzić w roli lidera zespołu, który za cel w najbliższym sezonie mają utrzymanie się w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Zawodnik Trzech Koron nie wyklucza, że jeśli się sprawdzi zostanie na dłużej w Gdańsku niż tylko jeden sezon. - Nie jestem typem sportowca, który co roku zmienia klub, mam więc nadzieję, że mój roczny kontrakt to tylko wstęp do dłuższej współpracy z Wybrzeżem. Gdańsk posiada bardzo dobry tor, na którym można się ścigać, a i kwestie logistyczne nie pozostały bez wpływu na wybór mojego nowego klubu - zakończył Sundstroem. 

W najbliższym tygodniu powinniśmy poznać nazwiska kolejnych zawodników, którzy zasilą czerwono-biało-niebieskich. 

źrodło: wybrzezegdansk.pl

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!