8 punktów do raju

gkz gdanskpilaW niedzielę, 27 września o godzinie 13 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się rewanżowy mecz finału 2 Polskiej Ligi Żużlowej, gdzie miejscowe Wybrzeże podejmie Polonię Piła. Gdańszczanie pierwszy pojedynek przegrali różnicą 8 punktów i w niedzielę do szczęścia potrzeba im właśnie pokonanie pilan 8 oczkami, która zagwarantuje im awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej w sezonie 2016. 

 

 

Trener Grzegorz Dzikowski w porównaniu z meczem w Pile nie dokonał żadnych zmian. Jak na razie jedyną niewiadomą jest kto wystartuje z numerem "10". Na razie awizowany jest Łukasz Sówka, który nie za dobrze spisuje się na gdańskim torze. Teoretycznie początkowo miał wystartować Eduard Krcmar, jednak młody Czech w sobotę o godzinie 16 wystartuje w Mistrzostwach Europy Par rozgrywanych na torze w Debreczynie. Zawody skończą się koło godziny 20 i tym samym może on nie zdążyć na niedzielny pojedynek, który rozpocznie się już o godzinie 13. Będzie on miał do pokonania w niecałe 12 godzin ponad 1000 km. Eda w niedzielę może nie być w pełni sił, więc tym samym trener Dzikowski postanowił postawić na Sówkę. Kto tak na prawdę pojedzie w niedzielę tego zapewne dowiemy się w dniu meczu. 

Niestety, ale podczas piątkowego treningu upadek zanotował Patryk Beśko, który dopiero co wrócił do żużla po złamaniu obojczyka. Niestety upadek zakończył się na tyle poważnie, że Patryk trafił do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie miednicy i tym samym w niedzielę po raz kolejny wystartuje Aureliusz Bieliński

Natomiast trener Janusz Michaelis  zdecydował się na jedną znaczącą zmianę. Słabo spisującego się ostatnio Daniela Kina zastąpił Rene Bachem, który w pierwszym spotkaniu na torze w Gdańsku zdobył 9 oczek i bonus i był jednym zaraz po Jesperze Monbergu najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Najprawdopodobniej to właśnie na Becha postawi trener Michelis. Jak na razie nie wiadomo, czy w drużynie gości wystartuje po raz kolejny Mike Trzensiok, który w tygodniu zaliczył groźnie wyglądający upadek podczas zaplecza Kadry Juniorów rozgrywanych na torze w Częstochowie. Pierwsze doniesienia mówiły o wstrząśnieniu mózgu młodego żużlowca, która najprawdopodobniej wykluczyła go z udziału w najważniejszym meczu sezonu 2015, który zadecyduje, która z drużyn uzyska bezpośredni awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Druga drużyna, zaś pojedzie dwa mecze barażowe ze Startem Gniezno, które zaplanowane są na 4 i 11 października. 

Gdyby zapowiedź była pisana kilka godzin wcześniej, czyli przed upadkiem Patryka Beśki śmiałobym powiedziała, że faworytem tego meczu są gdańszczanie, jednak po tej sytuacji ciężko jest powiedzieć, czy Wybrzeże podniesie się z kolan i wywalczy więcej niż 8 punktów przewagi nad rywalem. Dobra dyspozycja Krzysia Jabłońskiego, Kamila Brzozowskiego oraz Renata Gafurova powinna wystarczyć na 49, jednak czy w praktyce okaże się to trafne ? Tego dowiemy się już w niedzielę koło godziny 15. Wybrzeże, czy Piła, Piła, czy Wybrzeże, która z tych drużyn wywalczy w niedzielę 49 punktów i będzie cieszyć się z awansu do I ligi. Na to pytanie odpowiedzi nie znają nawet najstarsi kibice speedway'a. My jednego możemy być na pewno pewni emocji w tym spotkaniu na pewno nie zabraknie. 

Awizowane składy

Polonia Piła:

1.Jesper Monberg

2.Patryk Dolny

3.Piotr Świst

4.Rasmus Jensen

5.Rene Bach

6.

7.Arkadiusz Pawlak

 

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9.Krzysztof Jabłoński

10.Łukasz Sówka

11.Renat Gafurow

12.Kamil Brzozowski

13.Magnus Zetterstroem

14.

15.Dominik Kossakowski

Początek meczu: 13.00 

źródło:informacje własne

 

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!