Patryk Beśko w miejsce Krystiana Pieszczka w meczu ze Stalą Gorzów

gdanskJuż w niedzielę o godzinie 16.30 Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym obiekcie Stal Gorzów. Niestety, w tym spotkaniu nie wystartuje Krystian Pieszczek, którego zastąpi Patryk Beśko.

 

Krystian w ostatnim tygodniu startował w dużej liczbie zawodów. W sobotę zaliczył średni występ w Pucharze Świętego Dominika, w którym zaliczył upadek po tym jak został sfaulowany przez zawodnika Włókniarza Częstochowy, Rune Holtę. W niedzielę startował w Srebrnym Kasku na torze w Krośnie, gdzie zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z Piotrem Pawlicki. Natomiast w poniedziałek w Rawiczu walczył o awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Stawka zawodów była tak wyrównana, że młody gdańszczanin, aby wywalczyć awans musiał startować aż w dwóch biegach barażowych. W pierwszym biegu dodatkowym upadek zaliczył Krystian, który został w ostry sposób potraktowany przez Kacpra Gomólskiego. W powtórce Krycha wygrał bieg i pewnie awansował do drugiego biegu dodatkowego, który także zwyciężył. Po zawodach okazało się, że z jego ręką nie jest najlepiej. -Upadłem na łokieć i jak się później dowiedziałem od lekarza, naderwałem przyczep mięśnia. Na adrenalinie wystartowałem w powtórce i nawet ją wygrałem, ale, ledwo dałem radę. Nie jest dobrze, bo nie mam pełnego wyprostu w lewej ręce.

Niestety, po środowym treningu okazało się, że Krystian nie będzie w stanie wspomóc w niedziele swoich kolegów z Wybrzeża, którzy podejmują Stal Gorzów. W sobotę trener Piotr Szymko podjął decyzję, że w miejsce Pieszczka ujrzymy Patryka Beśkę, dla którego będzie, to debiut w Enea Ekstralidze.

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1.Krzysztof Kasprzak
2.Piotr Świderski
3.Matej Zagar
4.Tomasz Gapiński
5.Niels Kristian Iversen
6.Adrian Cyfer
7.Bartosz Zmarzlik

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9.Leon Madsen
10.Artur Mroczka
11.Thomas H. Jonasson
12.Marcel Szymko
13.Fredrik Lindgren
14.Dominik Kossakowski
15.Patryk Beśko

źródło: trojmiasto.pl

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!