Zapowiedź meczu Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk- Stal Gorzów

gdanskgorzow logoW najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 w Gdańsku odbędzie się mecz XI kolejki Enea Ekstraligi,gdzie Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym obiekcie drużynę Stali Gorzów. Jedna i druga drużyna punktów potrzebuje jak na lekarstwo.

 

Po prawie miesięcznej przerwie w niedzielę zostanie zainaugurowana 11 kolejka. Zajmujące ostatnie miejsce Wybrzeże podejmie trzecią w tabeli gorzowską Stal.

Obie ekipy prawdopodobnie przystąpią do tego spotkania w swoich najmocniejszych składach. Zacznijmy, jednak najpierw od gospodarzy niedzielnej potyczki, Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W pierwszej parze ujrzymy Duńczyka, Leona Madsena i Artura Mroczkę, który podczas ostatniego weekendu zaliczył dobry występ w Czwórmeczu o Puchar Świętego Dominika. Widać jest, że Arcziemu bardzo zależy na dobru całego zespołu i robi wszystko , co może, by wraz z kolegami utrzymać Ekstraligę w Gdańsku. Nie można także zapomnieć o Madsenie, który z meczu na mecz prezentuje coraz lepszą formę. Podczas sobotniego turnieju św. Dominika był drugim najlepszym zawodnikiem swojej ekipy zaraz po Magnusie Zetterstromie. Duńczyk poprowadził drużynę Skandynawii do zwycięstwa w całych zawodach. Te zawody mogły okazać się dobrym treningiem przed niedzielną potyczką z gorzowianami. Kolejną parę tworzyć będą Thomas Jonasson i Marcel Szymko. Jonasson w ostatnim tygodniu reprezentował barwy swojego kraju podczas Drużynowego Pucharu Świata. We wtorek Szwedzi zajęli drugie miejsce w półfinale przegrywając jedynie z reprezentacją Danii. W tych zawodach THJ zdobył 11 punktów. Natomiast podczas czwartkowego barażu w Bydgoszczy był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny gromadząc również 11 oczek. Jak widać po zdobyczach punktowych forma Szweda cały czas rośnie i w niedzielę jego punkty mogą okazać się na wagę złota. W parze z juniorami powinien wystartować Fredrik Lindgren. Prawdopodobnie w niedzielnym spotkaniu może nie wystartować Krystian Pieszczek. Utalentowany junior z Gdańska w ostatnim tygodniu nabawił się kontuzji naderwania przyczepu mięśnia lewej ręki. Co do ewentualnego startu Krychy w meczu decyzja zostanie podjęta dopiero w niedzielę. Jeśli Krystian nie wystartuje, to najprawdopodobniej swoją szansę otrzyma Patryk Beśko. Drugim juniorem, natomiast będzie Dominik Kossakowski.

Trener Piotr Paluch w Grodzie Neptuna pojawi się ze swoimi najsilniejszymi armatami, którzy w sobotę w Bydgoszczy powalczą o Drużynowy Puchar Świata. Z numerem 1 wystartuje Krzysztof Kasprzak, któremu partnerować będzie dobrze znany w Gdańsku ze startów w sezonie 2012, Piotr Świderki. Kaspera w sobotni wieczór czeka jeszcze start w finale Drużynowego Pucharu Świata na torze bydgoskiej Polonii. Kolejną parę tworzyć będą dobry w tym sezonie Matej Zagar oraz Tomasz Gapiński, który cały czas szuka swojej optymalnej formy. W ostatnim spotkaniu podczas meczu z Unibaxem Toruń wyżej wymieniona dwójka zgromadziła odpowiednio 10 oczek i 4 oczka. Dla Mateja był, to dobry występ, jednak Gapa już o tym samym nie może powiedzieć. Był on bardzo wolny na dystansie, przez co tracił pozycję wygrywane na starcie. Jednak jak zapewnia on sam, w niedzielę będzie zupełnie, inaczej i na pewno będzie on mocnym punktem swojej ekipy. Z numerem 5 wystartuje Niels Kristian Iversen, który, podobnie jak Kasprzak w sobotni wieczór wystartuje w Bydgoszczy, by zapewnić swoje reprezentacji kolejny z medali. Juniorską parę tworzyć będą Bartosz Zmarzlik oraz Adrian Cyfer. Zmarzlik w ubiegłą sobotę wystartował w turnieju o Puchar Świętego Dominika. Drużyna Wschodzących Gwiazd w tych zawodach zajęła drugie miejsce przegrywając o dwa punkty ze Skandynawią. Bartosz w całych zawodach zgromadził 12 punktów i był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Podobnie zapewne będzie także i w niedzielę popołudnie.

Faworytem tego spotkania wydają się być goście, którzy mają zdecydowanie bardziej wyrównany skład od gospodarzy. Wybrzeża w przypadku przegranej będzie musiała liczyć na wygraną w Częstochowie i za trzy tygodnie u siebie z Tarnowem. Jeśli podopieczni Piotra Szymki w niedzielne popołudnie wygrają, chociażby jednym punktem, to wzrośnie ich szansa na utrzymanie się wśród najlepszych zespołów w Enea Ekstralidze. Cały czas pod znakiem zapytania stoi występ w spotkaniu Krystiana Pieszczka. Miejmy nadzieję, że dla sportowego widowiska obie ekipy wystawią swój najlepszy skład i jedynie emocjonować będziemy się tym co się będzie działo na torze, a nie po za, nim .

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1.Krzysztof Kasprzak
2.Piotr Świderski
3.Matej Zagar
4.Tomasz Gapiński
5.Niels Kristian Iversen
6.Adrian Cyfer

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9.Leon Madsen
10.Artur Mroczka
11.Thomas H. Jonasson
12.Marcel Szymko
13.Fredrik Lindgren
14.Dominik Kossakowski


Początek zawodów: 16.30
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Krzysztof Gałandziuk

źródło:informacje własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!