II razy o Puchar Świętego Dominika

gkz gdanskW sobotę o godzinie 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się turniej o Puchar Świętego Dominika. Tego samego dnia w dalekim Daugavpils odbędzie się kolejna runda cyklu Grand Prix, więc tym samym obsada sobotnich zawodów nie jest zbyt bogata. 

 

Skład reprezentacji Polski będą reprezentować: Dawid Stachyra, Robert Miśkowiak, Kacper Gomólski oraz Adrian Miedziński, który wystąpi w miejsce Krzysztofa Buczkowskiego. Buczek początkowo wyraził chęć udziału w turnieju, jednak w czwartek okazało się, że jego macierzysty klub, GKM Grudziądz nie wyraził zgody na udział w sobotę tłumacząć się tym, że Grudziądzanie w niedzielę odjadą cieżki mecz w Tarnowie. 

Kolejna drużyna to Skandynawia, którą reprezentować będą dobrze znany w Gdańsku, były lider Wybrzeża z roku 2007-2008, Bjarne Pedersen, któremu w tym sezonie nie idzie za dobrze. Jednak na gdańskim torze zawsze radził on sobie znakomicie i zapewne tak samo może być podczas turnieju o Puchar Świętego Dominika. Bjarnemu partnerować będą, obecny kapitan i lider zespołu Magnus Zorro Zettestroem, Rune Holta oraz Davey Watt, który wystartuje gościnnie w miejsce Linusa Sundstroema, który w związku z brakiem powołania na mecz w Polsce nie zjawi się w Gdańsku. 

Następna drużyna to zawodnicy ze Wschodu, których będą reprezentować Witalij Biełusow, Andriej Kudriaszow, Andriej Karpov, oraz obecny lider Wybrzeża w rozgrywkach 2 Polskiej Ligi Żużlowej, Renat Gafurov. 

Ostatnią ekipą będą zawodnicy, którzy uznawani są za gwiazdy w światowym speedway'u. Kai Huckenbeck, Szymon Woźniak, Krystian Pieszczek oraz obecny zawodnik Wybrzeża, Eduard Krcmar to zawodnicy, którzy w sobotnie popołudnie mogą wiele namieszać w całym turnieju. 

Patrząc na składy wydaje się, że najmocniejsi powinna być drużyna Skandynawów, która złożona w byłych zawodników Wybrzeża powinna sobie poradzić z mniej doświadczonymi ekipami. Jednak w żużlu jak to w życiu wszystko jest możliwe, więc tym samym emocji na pewno nie zabraknie. 

SKŁADY NA PUCHAR ŚW. DOMINIKA:

Biało-Czerwoni: Adrian Miedziński, Dawid Stachyra, Robert Miśkowiak, Kacper Gomólski

Skandynawia: Bjarne Pedersen (Dania), Magnus Zetterstroem (Szwecja), Rune Holta (Norwegia/Polska), Davey Watt (Australia, gościnnie) 

Wschód: Witalij Biełousow (Rosja), Renat Gafurow (Rosja), Andriej Kudriaszow (Rosja), Andrij Karpow (Ukraina) 

Młode Gwiazdy: Krystian Pieszczek, Eduard Krcmar (Czechy), Kai Huckenbeck (Niemcy), Szymon Woźniak

źródło:informacje własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!