Starcie Dawida z Goliatem

gkz gdanskrawiczW najbliższą niedzielę 14 czerwca o godzinie 17 w Gdańsku na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się 6 kolejka 2 Polskiej Ligi Żużlowej, gdzie miejscowe Wybrzeże podejmie na własnym obiekcie drużynę z Rawicza. Będzie to pojedynek lidera rozgrywek II ligi oraz jak na razie ostatniej ekipy.

Obie drużyny swój mecz rozegrało 4 czerwca. Wybrzeże Gdańsk dość pewnie pokonało na własnym obiekcie Polonię Piła aż 57:33. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był kapitan czerwono-biało-niebieskich Magnus Zetterstroem, który zgromadził 14 oczek i bonus.
Natomiast goście niedzielnego spotkania swój ostatni mecz rozegrali w Krośnie, gdzie ulegli miejscowemu KSMowi 55:35. Najlepszym zawodnikiem był Anders Thomsen zdobywca 13 punktów.

Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego wystąpią w niedzielnym meczu w tym samym zestawieniu. Z numerem 9 wystartuje już tradycyjnie Renat Gafurov, który wraz z Zorrem stanowią o sile Wybrzeża nie tylko w biegu 15, ale i także w całym spotkaniu. Z Renatem jak na razie awizowany jest Damian Sperz. Jednak jak się dowiedzieliśmy w jego miejsce wystartuje Łukasz Sówka, który został niedawno wypożyczony z PGE Stali Rzeszów. Sówkins w ostatnim spotkaniu przeciwko drużynie z Piły zgromadził 4 oczka. Jego dorobek mógłby być wyższy, gdyby nie mały błąd na drugim łuku przez co stracił on punktowaną pozycję na rzecz gości. Jednak jak zapewnił sam zainteresowany w tym meczu powinno być już zupełnie inaczej i zapewne będzie chciał pokazać się gdańskiej publiczności z jeszcze lepszej strony niż w ubiegły czwartek. Drugą parę tworzyć będą Czech Eda Krcmar oraz Kamil Brzozowski, który ostatniego spotkania nie może zaliczyć do udanych. Dla Brzózki były to dopiero pierwsze zawody po kontuzji odniesionej 17 maja właśnie na torze w Rawiczu. Natomiast młody Czech z meczu na mecz prezentuje coraz lepszą oraz co najważniejsze coraz wyższą zdobycz punktową. Na torze stara się pomagać kolegom z drużyny, oraz widać, że świetnie udaje mu się odczytać ścieżki gdańskiego toru. Tradycyjnie z juniorem wystartuje Magnus Zorro Zetterstroem, który od początku sezonu spisuje się znakomicie nad morzem. Zorro świetnie wkomponował się w tą drużynę. Jest nie tylko liderem na torze, ale i także po za nim. Parę juniorską już tradycyjnie tworzyć będą Dominik Kossakowski oraz Patryk Beśko.

Natomiast Henryk Jasek postanowił dokonać kilka ważnych roszad w składzie. Z numerem 1 wystartuje wracający po kontuzji Mariusz Staszewski, któremu partnerować będzie Steven Mauer. Dla niemieckiego żużlowca będzie to debiut w sezonie 2015. W poprzednim sezonie wystartował on tylko w jednym spotkaniu, gdzie w pojedynku ze swoim nowym pracodawcą w trzech startach nie zgromadził nawet oczka, a jego drużyna Kolejarz Opole przegrało wtedy na wyjeździe aż 58:32. Kolejną parę tworzyć będą Michał Łopaczewski oraz Matthias Schultz. W parze z juniorem prawdopodobnie wystartuje Zdenek Holub, który w pierwszym spotkaniu przeciwko tym dwóm drużyną nie wystartował z powodu kontuzji. Teraz podobno jest już dobrze i Zdenek ma być gotowy na niedzielny pojedynek w Gdańsku. Z numerem 6 i 7 wystartują najprawdopodobniej Mateusz Burzyński oraz gość Łukasz Kaczmarek.

Co ciekawe w ekipie gości brakuje jak na razie najskuteczniejszego zawodnika Andersa Thomsena, który w każdym spotkaniu prezentował bardzo wysoki poziom. Przypomnijmy jednak, że obaj szkoleniowcy mogą jeszcze dokonać dwóch roszad w składzie w niedzielnym pojedynku. Dlatego kto tak na prawdę wystartuje w tym meczu ze strony gości dowiemy się w niedzielę koło godzinie 17.

Zdecydowanym faworytem tej potyczki wydają się być gospodarze tego spotkania, a więc Wybrzeże Gdańsk, które doznało jak na razie tylko jednej porażki na torze w Krośnie ulegając miejscowym 44:46. Za Gdańszczanami przemawia nie tylko atut własnego toru, ale i także bardziej wyrównana drużyna, w której każdy z nich zaczął punktować. Ważne oczka w niedzielę mogą zdobyć juniorzy z Gdańska, którzy w ostatnich dniach prezentują coraz wyższą formę. Drużyna z Rawicz choć już przed spotkaniem jest skazana na pożarcie, to na pewno łatwo oni punktów nie oddadzą. Emocji na pewno nie zabraknie.

Awizowane składy:


Wybrzeże Gdańsk:
9.Renat Gafurow
10.Damian Sperz
11.Eduard Krcmar
12.Kamil Brzozowski
13.Magnus Zetterstroem
14.Patryk Beśko
15.Dominik Kossakowski

Kolejarz Intermarche Rawicz:
1.Mariusz Staszewski
2.Steven Mauer
3.Michał Łopaczewski
4.Matthias Schultz
5.Zdenek Holub
6.Mateusz Burzyński
7.Łukasz Kaczmarek

Początek spotkania: 17.15

źródło:informacje własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!