Zapowiedź Międzynarodowego Czwórmeczu o Puchar Św. Dominika w Gdańsku

gdanskW najbliższą sobotę o godzinie 17 w Gdańsku obędzie się Międzynarodowy Czwórmecz o Puchar Świętego Dominika. Średniej klasy obsada tego turnieju mimo wszystko może zagwarantować wielkie emocje w sobotnie popołudnie. W stawce znajdują się m.in. bracia Pawliccy, Grzegorz Walasek,  nie zabraknie także zawodników miejscowego Wybrzeża.

 

W turnieju wystąpią cztery zespoły. Pierwsza z nich, to wschodzące gwiazdy, które w swoim składzie posiadają zwycięzce pierwszego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Piotra Pawlickiego. Dwukrotnego zwycięzce Brązowego Kasku, Krystiana Pieszczka. Utalentowanego wychowanka Stali Gorzów, Bartosza Zmarzlika oraz przyszłość czeskiego speedway'a, Vaclava Milika. Wydawać się może, że to właśnie ten zespół może być głównym kandydatem do zgarnięcia Pucharu Świętego Dominika.

Kolejna drużyna, to zawodnicy pochodzący z krajów Skandynawskich. Ich liderami powinni być przedstawiciele miejscowego klubu w osobach Thomasa Jonassona oraz Leona Madsena. Nie można także zapomnieć o lubianym nad morzem, Magnusie Zetterstromie, który w latach 2008-2011 reprezentował barwy czerwono-biało-niebieskich. Uzupełnieniem składu będzie Norweg z polskim paszportem, Rune Holta.

Trzecia drużyna, to, po prostu zawodnicy z polską licencją. Głównym ich przywódcą powinien być zawodnik Włókniarza Częstochowy, Grzegorz Walasek, który jak na razie tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Partnerować mu będą: świetnie radzący sobie na gdańskim obiekcie, Przemysław Pawlicki oraz wychowanek GKM-u Grudziądzu, Krzysztof Buczkowski. Ostatnim zawodnikiem w drużynie biało-czerwonych jest przedstawiciel miejscowego klubu, Artur Mroczka, który po świetnym początku sezonu prezentuje się coraz słabiej. Miejmy nadzieję, że w sobotę w końcu Arczi się przełamie.

Czwartą, a zarazem ostatnią drużyną będą zawodnicy ze Wschodu. Wiktor Kułakow, Andriej Lebiediew, Denis Gizatulin oraz Renat Gafurov, to czwórka zawodników, która będzie chciała za wszelką cenę namieszać w całym turnieju. Drużyna ze Wschodu nie ma jakiś większych nazwisk w swoich szeregach, jednak Lebiediew oraz reprezentant Wybrzeża uwielbiają tor przy ulicy Długich Ogrodach w Gdańsku. Jeśli do wyżej wymienionej dwójki dopasuje się reszta, to także i ta drużyna może być upatrywana w roli zwycięzcy.

Patrząc na składy i na obecną formę poszczególnych zawodników wydawać się może, że głównymi faworytami będą Skandynawowie. Jednak patrząc na skład Wschodzących Gwiazd można przypuszczać, że także i oni będą chcieli namieszać. Nie można także zapomnieć o dwóch pozostałych drużynach, które za wszelką cenę będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony.Choć nazwiska nie są ze światowej czołówki, to, jednak w sobotnie popołudnie możemy być świadkami świetnego ścigania na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku.

 

Wszystkich kibiców, którzy wybierają się w sobotę na turniej zapraszamy do przyjścia na stadion już od godziny 15.30. Właśnie o tej godzinie w namiocie piwnym dojdzie do spotkania zawodników z kibicami, którzy będą mieli świetną okazję do porozmawiania z nimi i zrobienie sobie wspólnego zdjęcia. Ze strony zawodników mają się pojawić: braci Pawliccy, Bartosz Zmarzlik oraz Artur Mroczka.

WSCHODZĄCE GWIAZDY (numery startowe 1-4):
Piotr Pawlicki
Krystian Pieszczek
Vaclav Milik
Bartosz Zmarzlik

SKANDYNAWIA (numery startowe 5-8):
Thomas H. Jonasson
Rune Holta
Magnus Zetterström
Leon Madsen

BIAŁO-CZERWONI (numery startowe 9-12):
Grzegorz Walasek
Artur Mroczka
Przemysław Pawlicki
Krzysztof Buczkowski

WSCHÓD (numery startowe 13-16):
Wiktor Kułakow
Andriej Lebiediew
Denis Gizatullin
Renat Gafurov

Bilety:
Normalne - 25 zł.
Ulgowe - 15 zł (uprawnieni do ulgi są posiadacze karnetów na sezon 2014, wszystkie kobiety, młodzież szkolna i studenci do 26. roku życia, emeryci, renciści, pozostali kibice za okazaniem otrzymanej ulotki).

źródło: informacje własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!