Kolejni zawodnicy wystartują w turnieju o Puchar Św. Dominika

gdanskAndriej Lebiediew, Przemysław Pawlicki, Denis Gizatulin, Renat Gafurov, Vaclav Milik oraz Krystian Pieszczek, to zawodnicy, którzy potwierdzili swój udział w Czwórmeczu o Puchar Świętego Dominika, który odbędzie się 26 lipca (sobota) o godzinie 17 przy Długich Ogrodach w Gdańsku.

 

Andriej Lebiediew od początku swojej kariery startuje w drużynie Lokomotivu Daugavpils. Lebiediew choć jest jeszcze dość młodym zawodnikiem to jednak już może pochwalić się zdobytymi medalami i doświadczeniem. W ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów oraz drugie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów. W tym sezonie zawodnik ten otrzymał nominację do Indywidualnych Mistrzostw Europy, gdzie radzi sobie dosyć dobrze. W pierwszym turnieju zgromadził 7 punktów, natomiast na torze w Togliatti wywalczył 8 oczek.

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na udział w turnieju jest starszy z braci Pawlickich, Przemysław. Przemek ma w swojej karierze brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz złoty i srebrny wywalczony w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów. Przemysław na co dzień reprezentuje barwy Unii Leszno, której jest wychowankiem. Pawlicki 25 maja już miał okazję startować na gdańskim obiekcie podczas ligowego meczu FOGO Unii Leszno. Leszczynianie pokonali w Gdańsku zespół Wybrzeża aż 32:58. W tamtych zawodach Przemo zdobył 12 oczek i dwa bonusy. Także i cały sezon 2014 zawodnik ten może zaliczyć do udanych.

Kolejnymi zawodnikami, którzy wystartują w sobotę w turnieju jest Renat Gafurov oraz Denis Gizatulin. Gafurov w gdańskim barwach startuje już nieprzerwanie od 2008 roku. Renat jest bardzo związany z tym miastem jak i z kibicami klubu znad morza. W tym sezonie Rosjanin spisuje się poniżej oczekiwać działaczy. Wystąpił w 8 spotkaniach zdobywając 27 punktów i trzy bonusy. Drugim zawodnikiem z Rosji, a trzecim w tych zawodach jest Denis Gizatulin. Denis miał okazję reprezentować barwy klubów: z Daugavpils, Rybnika, Bydgoszczy, Łodzi, czy też obecnie Ostrowa. Gizatulin ma w swojej karierze aż pięć medali Indywidualnych Mistrzostw Rosji: dwa złote (rok 2007 i 2008), srebrne (2004,2006) oraz brązowy (2005). Finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Od 2003 roku jest on podstawowym zawodnikiem reprezentacji Rosji na Drużynowy Puchar Świata.

Leon Madsen, Thomas Jonasson oraz Renat Gafurov są to przedstawiciele miejscowego Wybrzeża. Teraz do tej trójki dołączył utalentowany junior, Krystian Pieszczek. Krycha już dwukrotnie zdążył zwyciężyć w finałach Brązowego Kasku oraz zostać brązowym medalistą Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Krystian swój pierwszy mecz ligowy pojechał w 2011 roku w Grudziądzu, gdzie zdobył aż 8 punktów. Wtedy też żużlowcy znad morza świętowali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym sezonie Krystian wywalczył 60 punktów i 5 bonusów.

Drugim zawodnikiem po Krystianie, który zdecydował się na występ w turnieju jest Vaclav Milik. Czeski zawodnik dwukrotnie już złotym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Czech (w latach 2011 i 2012). Jest on także trzykrotnym medalistą Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech: jeden złoty (2013) oraz dwa srebrne (2011 i 2012). W 2012 roku miał okazję być jednym z rezerwowych w Grand Prix Czech. Natomiast w tym roku Milik otrzymał od organizatorów dziką kartę. W pięciu startach zgromadził tylko dwa oczka. Na co dzień reprezentuje on barwy pierwszoligowego klubu z Rybnika.

Lista startowa Czwórmeczu o Puchar Świętego Dominika:
Grzegorz Walasek
Magnus Zetterström
Leon Madsen
Wiktor Kułakow
Piotr Pawlicki
Rune Holta
Bartosz Zmarzlik
Thomas H. Jonasson
Andriej Lebiediew
Przemysław Pawlicki
Renat Gafurov
Denis Gizatullin
Krystian Pieszczek
Vaclav Milik

źródło: wybrzezegdansk.pl

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!