Holta, Zmarzlik i Jonasson powalczą o Puchar Św. Dominika

gdanskNa przyszłą sobotę, 26 lipca w Gdańsku zostanie rozegrany Czwórmecz o Puchar Świętego Dominika. Jak na razie swój udział w tych zawodach potwierdzili: Grzegorz Walasek, Magnus Zetterstroem, Leon Madsen, Wiktor Kułakow oraz Piotr Pawlicki. Natomiast teraz do tej stawki dołączają: Rune Holta, Bartosz Zmarzlik oraz zawodnik miejscowego Wybrzeża, Thomas Jonasson.

 

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na wystąpienie w turnieju o Puchar Świętego Dominika jest Norweg z polskim paszportem, Rune Holta, który, na co dzień reprezentuje barwy klubu z Częstochowy. W przeszłości startował w takich klubach jak: Grudziądz, Tarnów, Gorzów, Zielona Góra, czy też Toruń. Były uczestnik cyklu Grand Prix. W 2007 roku zdecydował, że w zawodach międzynarodowych startować będzie jako Polak. W 2003 i 2007 został Indywidualnym Mistrzem Polski. Rune Holta 4 maja miał okazję zaprezentować się miejscowym kibicom z Gdańska, podczas 3 kolejki Enea Ekstraligi, gdzie jego klub pokonał miejscowych 34:56. W tamtych zawodach Rune zgromadził 5 oczek.

Bartosz Zmarzlik, to następny zawodnik, który już 26 lipca będzie chciał z jak najlepszej strony zaprezentować się kibicom z Grodu Neptuna. Wychowanek klubu z Gorzowa w roku 2012 miał okazję wystartować w jednym z cyklu Grand Prix, gdzie zajął świetne trzecie miejsce ulegając jedynie Martinovi Vaculikowi oraz Chrisowi Holderowi. Bartek ma w swoim dorobku występy w finałach w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, jednak jak na razie nie udało mu się zdobyć, choćby jednego z krążków. Po za tym Zmarzlik, to dwukrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów ( w sezonie 2012 - medal złoty, natomiast w sezonie 2013 - medal srebrny) oraz dwukrotny Drużynowy Mistrz Europy Juniorów. Ostatni raz Bartosz miał okazję startować na gdańskim torze 24 czerwca 2012 roku podczas ligowego meczu, gdzie jego drużyna wygrała 49:41, a on sam zgromadził 4 punkty i bonus.

W turnieju tym nie mogło zabraknąć także miejscowych zawodników Wybrzeża Gdańsk. Kilka dni temu na start zdecydował się Leon Madsen. Natomiast dziś zaproszenie na turniej przyjął Thomas Hjelm Jonasson, który jest jednym z liderów klubu z Wybrzeża w sezonie 2014. Jonasson do Gdańska przyszedł w sezonie 2010 ze Stali Gorzów, w której zakończył wiek juniora. Zawodnik Trzech Koron świetnie wkomponował się do drużyny, gdzie został jednym z lepszych zawodników obok Magnusa Zetterstroma. Dzięki swojej skutecznej i widowiskowej jeździe nabrał uznania w oczach kibicach, którzy traktują Jonassona jak swojego zawodnika. W sezonie 2014 pełni on rolę kapitana drużyny, jednak nie często ma on okazję pomagać kolegom w parkingu, gdyż jak na razie Tomek wystartował w siedmiu spotkaniach, gdzie uzyskał średnią biegopunktową równą 1,735.

Aktualna lista startowa czwórmeczu o Puchar Świętego Dominika:
Grzegorz Walasek
Magnus Zetterstroem
Leon Madsen
Wiktor Kułakow
Piotr Pawlicki
Rune Holta
Bartosz Zmarzlik
Thomas Hjelm Jonasson

źródło:wybrzezegdansk.pl

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!