Pewna wygrana na inaugurację?

gkz gdansklublin 2015W najbliższą niedzielę o godzinie 13 w Gdańsku odbędzie się 2 kolejka 2 Polskiej Ligi Żużlowej, gdzie Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym obiekcie drużynę Motoru Lublin. Dla jednych i drugich będzie, to inauguracyjny mecz w sezonie 2015.

 

Gdańszczanie w końcu po całych przedsezonowych zawirowaniach dotyczących ich startów w najniższej klasie rozgrywkowej będą mogli rozpocząć sezon 2015, który dla Wybrzeża może być przełomowy nie tylko pod względem sportowym, ale i finansowym. Wybrzeże Gdańsk mimo tych wszystkich problemów przed sezonem zbudowało dość mocny skład, który ma za zadanie już w tym roku awansować szczebel wyżej.


W pierwszej parze z numerem "9" pojedzie dobrze znany i lubiany w Gdańsku, Renat Gafurov, dla którego będzie, to już ósmy sezon w barwach czerwono-biało-niebieskich. Renat jest w Gdańsku na dobre i na złe. W swojej 7-letniej karierze przeżywał awanse do Ekstraligi, spadki do I ligi oraz jak w tym roku spadek aż do II ligi. Jak widać dla niektórych żużlowców nie liczą się tylko pieniądze. Partnerem Gafurova będzie wychowanek klubu znad morza, Marcel Szymko, dla którego będzie, to już drugi rok w gronie seniorów.Drugą parę tworzyć będą Kamil Brzozowski oraz Eduard Krcmar.Popularny Brzózka startował już w Gdańsku w latach 2011-2012 w I lidze i Ekstralidze. Wydawać się może, że w tym roku Kamil odbuduje się w Gdańsku i będzie jednym z liderów i ojców awansu do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Natomiast młody Czech do Gdańska przeniósł się z Rawicza, gdzie był jednym z kluczowych zawodników II ligi, w której uzyskał średnią biegopunktową równą 2,048. Wynik ten uzyskany dał mu 11 miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników najniższej klasy rozgrywkowej. W Gdańsku wraz z Gafurovem oraz Zetterstroem ma być jednym z liderów. Młody Czech w przeszłości był już Indywidualnym Mistrzem swojego kraju. Zasłynął on także z jazdy w Drużynowym Pucharze Świata w roku 2014. Z juniorem startować będzie kapitan gdańszczan, który po 3 latach zdecydował się na powrót do Gdańska, czyli Magnusa Zetterstroma. Zorro ostatni sezon spędził w Orle Łódź, gdzie uzyskał średnią biegopunktową równą 1,679. Tym samym Zorro wrócił nad morze z jednym konkretnym celem jakim jest odbudowanie się po średnim sezonie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Parę juniorską w tym spotkaniu tworzyć będą: Patryk Beśko oraz Dominik Kossakowski, od, których będzie bardzo dużo zależeć w niedzielne popołudnie. Jeśli razem zrobią w granicach 8-10 punktów, to trener Grzegorz Dzikowski o wynik w niedzielnym spotkaniu może być spokojny. W przeciwnym przypadku o końcowym wyniku zadecydują niuanse, które na razie są delikatnie na korzyść miejscowych zawodników.

 

Goście niedzielnej potyczki, a więc KMŻ Motor Lublin prawdopodobnie w Grodzie Neptuna stawi się bez swoich największych armat, a więc Sama Mastersa oraz potwierdzonego w piątek do startów w lidze polskiej Timiego Lahtiego.

Lublinianie w piątek udali się na sparing do Grudziądza,aby tam móc lepiej przygotować się do niedzielnego pojedynku. Niestety, miejscowi okazali się zbyt silni i zwyciężyli aż 53:24. W zespole prowadzonym przez Jerzego Głowackiego jedynie Patryk Malitkowski oraz Kamil Pulczyński pojechali na swoim normalnym poziomie. Reszta ich kolegów musi się poważnie zastanowić nad swoją jazdą,gdyż w niedzielę nie ma czasu na pomyłki.

Teoretycznie zespół Motoru na niedzielny pojedynek desygnował swój najmocniejszy skład. Z numerem "1" wystartuje Ales Dryml, któremu partnerować będzie Kamil Pulczyński, który w ostatnich dniach spisuje się coraz lepiej. Od początku sezonu w jeździe Kamila widać duży progres co zaskutkowało już w piątkowy wieczór podczas test-meczu w Grudziądzu, gdzie był najlepszym zawodnikiem swojej ekipy gromadząc 7 punktów. W ostatnią środę wraz ze swoim bratem, Emilem kręcili kółka na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Tym samym, więc tor nie powinien być dla niego żadną zagadką. Ważne punkty w Gdańsku zrobi także starszy z braci Drymlów, Ales, który ostatniego występu nie może zaliczyć do udanych, gdyż w dwóch startach nie dojechał on nawet do mety. Jednak za pewne mecz sprzed prawie 1,5 roku nie będzie mieć znaczenia i Ales zgromadzi ważne oczka dla swojego nowego klubu, do którego przeniósł się z Grudziądza. Kolejną parę tworzyć będą: Ronnie Jamroży oraz Patryk Malitkowski, którzy, podobnie jak wyżej wymieniona dwójka może kompletnie zaskoczyć, a może także i zawieść. Dla Patryka będzie, to pierwszy sezon w gronie seniorów i nie wiadomo jak z tą zmianą poradzi sobie wychowanek Sparty Wrocław, który, podobnie jak Kamil w pojedynku w Grudziądzu zgromadził 6 oczek i bonus. Malita zawsze dobrze wspominał występy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, ale, czy i tym razem będzie podobnie? Tego dowiemy się w niedzielę koło godziny 15. W awizowanym składzie pod numerem 5 widnieje nazwisko Josefa Tabaki, jednak prawdopodobnie wcześniej awizowanego Węgra zastąpi Timo Lahti, którego w piątek do startów w 2 Polskiej Lidze Żużlowej potwierdziła Główna Komisja Sportu Żużlowego. Parę juniorską tworzyć będzie Mateusz Wieczorek oraz Oskar Bober.

 

Faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze niedzielnej potyczki, a więc GKŻ Wybrzeże Gdańsk. Gdańszczanie w ostatnich tygodniach bardzo dużo trenowali na własnym obiekcie, więc przygotowanie toru na pewno nie powinno ich zaskoczyć. Za zespołem prowadzonym przez Grzegorza Dzikowskiego przemawia także bardziej wyrównana drużyna, która w sparingach spisywała się bardzo dobrze. Jeśli do tego dojdą punkty juniorów powinniśmy mieć pewną wygraną gospodarzy. Jednak jak wiemy w tym sporcie wszystko jest możliwe i tak za pewne będzie już w niedzielę. Podopieczni Jerzego Głowackiego na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, a tym samym gwarantuje nam, to emocje na torze do samego końca.

 

Awizowane składy:

 

KMŻ Motor Lublin:
1.Ales Dryml
2.Kamil Pulczyński
3.Ronnie Jamroży
4.Patryk Malitowski
5.Jozsef Tabaka
6.Mateusz Wieczorek
7.Oskar Bober

 

GKŻ Wybrzeże Gdańsk:

9.Renat Gafurow
10.Marcel Szymko
11.Kamil Brzozowski
12.Eduard Krcmar
13.Magnus Zetterstroem
14.Patryk Beśko
15.Dominik Kossakowski

 

Początek spotkania: 13.00
Sędzia: Piotr Nowak

 

źródło:informacje własne

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!