Walasek, Zetterstroem i Madsen wystąpią w czwórmeczu o Puchar Św. Dominika

gdanskJak już wcześniej Państwa informowaliśmy 26 lipca o godzinie 17 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się Czwórmecz o Puchar Świętego Dominika. Jak na razie działacze klubu znad Bałtyku przedstawili trzech uczestników tego turnieju. Swoją obecność potwierdzili na razie: Grzegorz Walasek, Magnus Zetterstroem oraz zawodnik gospodarzy, Leon Madsen. 

 

Grzegorz Walasek przed nadchodzącym sezonem wiązany był właśnie z klubem z Gdańska. Jednak do podpisania kontraktu nie doszło i Greg postanowił, że zasili barwy klubu z Częstochowy, w której startował w latach 2000-2005. 

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się wystąpić w Czwórmeczu o Puchar Świętego Dominika jest dobrze znany i bardzo lubiany w Gdańsku, Magnus Zorro Zetterstroem, który w latach 2008-2011 zdobywał ligowe punkty dla czerwono-biało-niebieskich. Z powrotu do Gdańska zadowoleni są nie tylko kibice Wybrzeża, ale i także sam zawodnik, który od razu zgodził się na start w turnieju. - Z miłą chęcią przystałem na propozycję startu w Pucharze Św. Dominika. Z Gdańska mam wyłącznie dobre wspomnienia, zresztą z tym miastem związany jestem po dziś dzień. Mam tutaj mieszkanie, często spędzam nad Bałtykiem wakacje czy inne okazje jak np. powitanie Nowego Roku. Ponowne spotkanie z gdańską widownią sprawi mi wielką radość - powiedział Magnus Zorro Zetterstroem 

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się powalczyć o Puchar Świętego Dominika jest dotychczasowy lider Renault Zdunka Wybrzeża Gdańsk, Leon Madsen. Madsen jak na razie wystartował w siedmiu meczach, gdzie zdobył 68 punktów i cztery bonusy, co daje mu średnią biegopunktową równą 2,057 co w klasyfikacji Enea Ekstraligi daje mu 13 miejsce. 

O kolejnych zawodnikach, którzy wystartują w turnieju powinniśmy dowiedzieć się niebawem. Klub cały czas prowadzi zaawansowane rozmowy z żużlowcami. 

źródło:wybrzeżegdansk.pl

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!