26 lipca w Gdańsku Czwórmecz o Puchar Św. Dominika

gdansk26 lipca (sobota) o godzinie 17 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się zaplanowany Czwórmecz o Puchar Świętego Dominika. Pierwotnie turniej miał odbyć się już 13 lipca, jednak ze względu na odwołaną X kolejkę Enea Ekstraligi organizatorzy postanowili przesunąć imprezę na 26 lipca. Jak zapewniają organizatorzy w zawodach wystartują sami czołowi zawodnicy.

 

Turniej ten ma nawiązywać do zawodów, które odbywały się przed dwiema dekadami właśnie nad Bałtykiem. Właśnie na 26 lipca zaplanowane jest rozpoczęcie już 754 edycji Jarmarku Świętego Dominika. Działacze Wybrzeża Gdańsk dzięki współpracy z firmą Międzynarodową Targi Gdańskie SA, czyli głównym organizatorem turnieju impreza ta zostanie wpisana w kalendarz na kolejne lata.

Międzynarodowy czwórmecz o Puchar Świętego Dominika rozegrany zostanie według 20-biegowej tabeli. W każdej z drużyn wystartuje po pięciu zawodników (czterech + jeden rezerwowy). Po rozegraniu czterech serii startów punkty wszystkich zawodników zostaną zsumowane, a obsadę wyścigów od siedemnastego do dwudziestego ustalą indywidualne osiągnięcia żużlowców biorących udział w zmaganiach - w ten sposób, że turniej zakończony zostanie biegiem, w którym zmierzą się ze sobą najlepsi zawodnicy poszczególnych ekip.

Nazwiska żużlowców, którzy wezmą udział w zmaganiach 26 lipca podawane będą do publicznej wiadomości sukcesywnie w trakcie najbliższych dwóch tygodni. W stawce znajdą się reprezentanci kilku nacji, w tym ci zaliczani do ścisłej czołówki światowej.

 

źródło:wybrzezegdansk.pl

Martyna Jaworska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!