Krystian Pieszczek kapitanem drużyny Zdunek Wybrzeża

0PS 1431Rok temu kapitanem Zdunek Wybrzeża był Mikkel Bech. Duńczyk zakończył jednak karierę, więc trzeba było wybrać nowego kapitana. Menedżer Eryk Jóźwiak, po konsultacji z Piotrem Szymko, wskazał na Krystiana Pieszczka.

GdanskKrystian Pieszczek ma na koncie siedem sezonów w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wybór wydaje się więc oczywisty i nikt nie powinien być tym zaskoczony.

– Wybór był naturalny. Krystian to wychowanek naszego klubu, gdańszczanin, najdłużej jeździ w Wybrzeżu z obecnych zawodników. Wspólnie z Piotrem Szymko doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsza kandydatura. Krystian przyjął nominację, z czego bardzo się cieszymy – poinformował Eryk Jóźwiak na stronie Wybrzeża.

Sam zawodnik jest dumny z tego faktu i przyznaje, że podpatrywał Piotra Protasiewicza i Krzysztofa Buczkowskiego jak oni byli kapitanami w zespołach w których startował.

– Dla mnie to ogromne wyróżnienie. Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy, będę chciał, żebyśmy osiągnęli wspólny cel – mówi Krystian Pieszczek.

źródło: polskizuzel.pl

 

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!