Jakub Jamróg wzmocni Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Sww2ZPxOMa5ErPAmeylMJakub Jamróg w sezonie 2021 będzie występował w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. To drugie wzmocnienie zespołu po zakontraktowaniu Viktora Kulakova.

GdanskŻużlowiec pochodzący z Małopolski przychodzi do Zdunek Wybrzeża Gdańsk po trzech latach startów w PGE Ekstralidze - średnie biegowe 1.742, 1.492 i 1.400. W ostatnich rozgrywkach wystąpił w lubelskim zespole w 25 wyścigach. - Bardzo zależało nam na sprowadzeniu tego żużlowca - podkreśla Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża. - Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Jakub będzie zawodnikiem tzw. "pierwszej linii" i zapewni nam sporo punktów w trakcie całego sezonu. O klasie Jakuba sami przekonaliśmy się najlepiej w 2017 roku, kiedy był jednym z liderów Unii Tarnów w finale I ligi. Przegraliśmy wtedy walkę o awans, a on miał wielki wkład w sukces tarnowian - dodaje.

Jamróg dołącza zatem do Rasmusa Jensena, Krystiana Pieszczka, Viktora Kulakova, Piotra Gryszpińskiego oraz Alana Szczotki. Ważne kontrakty mają również: Bradley Wilson-Dean, Aleksandr Kajbuszew i Amadeusz Szulist.

źródło: wybrzezegdansk.pl

 

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!