Thriller w Gdańsku! Start wytrzymał wojnę nerwów

IMG 1078Po wyrównanym spotkaniu, Wybrzeże Gdańsk musiało uznać wyższość Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno. Można pokusić się o stwierdzenie, że gospodarze odczuwają lekkie "Deja Vu", gdyż spotkanie zakończyło się rezultatem 44:46.

GdanskGnieznoPierwsza seria startów dała znak, że jesteśmy świadkami bardzo wyrównanego starcia. Gnieźnianie rozpoczęli mecz od podwójnego zwycięstwa, ale to gospodarze wygrali pozostałe biegi w stosunku 4:2. Waleczną postawą zadawał się imponować Damian Stalkowski, Frederik Jakobsen czy Rasmus Jensen. Junior walczył o trzecią pozycję w czwartej gonitwie, ale Karol Zupiński zachował czystą głowę oraz szybkość. Duńczycy gryźli tor, co potwierdzili widowiskową jazdą oraz zdobyczami punktowymi. Warto podkreślić pewny atak Jensena, który wywalczył zwycięstwo w konfrontacji z Timo Lahtim. 

Podobnie jak w poprzedniej serii, pierwsze uderzenie zadali Gnieźnianie. Para Lahti-Berntzon wystrzelili spod taśmy i nie oddali prowadzenia do samego końca. Thorssell i Kildemand mogli się ścigać tylko między sobą, co powodowało utratę prędkości. Bieg numer 6 i 7 to dwa remisy po 3:3, które utrzymały wynik 20:22. Rozpoczęcie trzeciej serii to ponowne zwycięstwo pary Lahti-Berntzon, ale tym razem zdołał ich rozdzielić Krystian Pieszczek. Kibice Wybrzeża szybko znaleźli powody do radości, gdyż ich ulubieńcy wrócili do wygrywania gonitw. Warto podkreślić sytuacje w dziewiątym wyścigu, gdzie przez dłuższy moment, utrzymywało się podwójne prowadzenie gdańszczan, ale Oskar Fajfer zdołał wyprzedzić wychowanka Startu Gniezno – Kacpra Gomólskiego. Podobnej sztuki chciał dokonać Frederik Jakobsen, ale w ferworze walki z przeciwnikiem, upadł na ostatnim łuku. Co nie udało się wcześniej, zostało dokonane później. Thorssell wykorzystał błąd Adriana Gały, dołączając do swojego partnera – Petera Kildemanda, wywalczając zwycięstwo biegowe oraz prowadzenie dla Wybrzeża w stosunku 31:29. 

Ostatnia seria startów przybrała charakter remisowy, ale obfitowała w wielkie emocje. W dwunastej gonitwie zawodów, wygrany start przez Jakobsena zaowocował szarża Kildemanda, który za wszelką cenę chciał dogonić swojego rywala, ale bezbłędna jazda młodszego Duńczyka dała mu wygraną. W następnym biegu, rolę goniącego przejął Adrian Gała. Gnieźnianin szukał wystarczającej prędkości, pozwalającej mu na wyprzedzenie rywala. Na ostatnim łuku, dokonał tej sztuki i uratował zespół przed powiększeniem straty do rywali.

Przed biegami nominowanymi, utrzymywał się rezultat 40:38. Kibice obu ekip, z wielką niepewnością czekali na rozstrzygnięcie. Ku niezadowoleniu gospodarzy, to para Gała-Fajfer zwyciężyła podwójnie w czternastym biegu, odwracając tok rywalizacji. Nawet zwycięstwo Krystiana Pieszczka smakowało gorzko, gdyż za nim uplasowali się przeciwnicy. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 44:46 dla Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno, który ma już na koncie cztery punkty. Dla Wybrzeża to druga porażka w tym sezonie, co zdecydowanie jest wynikiem poniżej wszelkich oczekiwań. 

- No działo się naprawdę dużo. Adi się skupił, aby uciekać do przodu. Ja musiałem znaleźć tę optymalną linie jazdy. Tutaj niestety przed dwa kółka trochę mnie szprycował, bo skupiał się na uciekaniu. Ja również byłem szybki, więc też postanowiłem śledzić jego tor jazdy i gdzieś uniknąłem tej szprycy, i zaczęło mi to wychodzić lepiej, zaczęliśmy odjeżdżać rywalom. - Powiedział Oskar Fajfer, zapytany o końcowe biegi spotkania.

Dla Wybrzeża, najlepiej punktował Krystian Pieszczek. Lider ekipy z Gdańska zdobył 12 punktów, dowożąc przy tym jeden bonus. Wśród gości, najbardziej skutecznymi zawodnikami byli Adrian Gała oraz Olivier Berntzon. Obaj zdobyli po 10 punktów, a Szwed dorzucił do tego jeden punkt bonusowy. 

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk : 

9. Kacper Gomólski - 4 (1,2,1,0)

10. Rasmus Jensen - 8  (3,t,3,2,0)

11. Peter Kildemand - 6 (w,0,3,2,1)

12. Jacob Thorssell - 7+1 (1,1,2',3,0)

13. Krystian Pieszczek - 12+1 (3,3,2,1',3)

14. Karol Żupiński - 5+1 (2,2,1',0)

15. Alan Szczotka - 2+1 (1,0,1')

16. Robert Chmiel - NS

 

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno :

1. Oskar Fajfer - 8+4 (2',1',2,1',2')

2. Jurica Pavlic - 0 (-,-,-,-)

3. Olivier Berntzon - 10+1 (3,2',3,0,2)

4. Timo Lahti - 9+1 (2,3,1,2,1')

5. Adrian Gała - 10 (w,3,1,3,3)

6. Damian Stalkowski - 2 (2,0,0)

7. Mikołaj Czapla - 0 (0,0,0)

8. Frederik Jakobsen - 7 (2,2,u,3)

 

NCD - Olivier Berntzon w 1. Biegu (65,50)

 

 

źródło:informacja własna

Hubert Furmaniak

Jestem realistą, który marzy o zyskaniu miana dziennikarza. Żużel, piłka nożna czy zapasy, to nie jedyne z zainteresowań, jakim się cechuje. Piszę opowiadania oraz liczę, że kiedyś wydam swoją powieść. Wieloletni kibic Startu Gniezno, wspierający również pozostałe ośrodki w celu promocji speedway'a.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!