Gdańsk będzie się bronił przed gnieźnieńskim wojskiem – Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno (zapowiedź)

DSC 0199Przed nami trzecia kolejka starć w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W najbliższą sobotę, na torze przy ulicy Zawodników zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy GKŻ Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno.

 

Obie drużyny mogą się pochwalić podobnym bilansem w obecnym sezonie. Podopieczni Mirosława Berlińskiego rozpoczęli od porażki z Unią Tarnów, gdzie zwycięstwo było na wyciągniecie ręki, ale postawa przeciwników w końcówce spotkania zaważyła o wyniku 44:46. Wśród gospodarzy najlepiej punktowali : Krystian Pieszczek (11) oraz Peter Kildemand (10+1). Po tak minimalnej porażce, gdańszczanie udali się do Dynenburga, gdzie czekał na nich miejscowy Lokomotiv. Świadomi kibice czarnego sportu wiedzą, jak bardzo trudnym terenem jest stadion na Łotwie. Większość zawodników ma problem do adaptacji na tym torze, co niepokoiło kibiców z Gdańska. Na całe szczęście, po wyrównanym początku zawodów, Wybrzeże zdołało wygrać w stosunku 40:50. Na torze brylował Jacob Thorssell, przywożąc dla swojej drużyny 12 punktów. Jeżeli ma się szukać słabości kadrowych, to trzeba wymienić Kacpra Gomólskiego, którego dorobek punktowy jest zdecydowanie poniżej oczekiwań. 

Drużyna z Gniezna również przegrała starcie inauguracyjne, ale z Apatorem Torun (55:35). Na podobny rezultat liczono w obozie Ostrovi Ostrów Wielkopolski, ale "Derby Wielkopolski" zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy (54:36). Do Gdańska, podopieczni Rafaela Wojciechowskiego jadą więc w dobrych nastrojach, a znakomity występ Adriana Gały czy Oskara Fajfera, może napawać optymizmem przed najbliższym spotkaniem. Podobnie jak srebrny medal Indiwidualnych Mistrzostw Szwecji Oliviera Berntzona, czy podium Timo Lahtiego w zawodach cyklu SEC. Warto nadmienić, że złoty medal padł łupem zawodnika Wybrzeża - Jacob'a Thorssell'a. 

Względem ostatnich zawodów, zmienione zostały numery zawodników, a w drużynie Startu zabraknie Marcela Studzińskiego. Obecnie, w jego miejsce nie ma podanego zawodnika, ale wiele wskazuje na to, że będzie nim Mikołaj Czapla. 

 

Awizowane składy :

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno :

1. Oskar Fajfer

2. Jurica Pavlic

3. Olivier Berntzon 

4. Timo Lahti

5. Adrian Gała

6. Damian Stalkowski

7. 

8. 

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk :

9. Kacper Gomólski

10. Rasmus Jensen

11. Peter Kildemand

12. Jacob Thorssell

13. Krystian Pieszczek

14. Karol Żupiński 

15.

16. 

 

Początek spotkania : 16:30

Transmisja : Nsport+

źródło : informacja prasowa

 

Hubert Furmaniak

Jestem realistą, który marzy o zyskaniu miana dziennikarza. Żużel, piłka nożna czy zapasy, to nie jedyne z zainteresowań, jakim się cechuje. Piszę opowiadania oraz liczę, że kiedyś wydam swoją powieść. Wieloletni kibic Startu Gniezno, wspierający również pozostałe ośrodki w celu promocji speedway'a.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!