Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów pojadą w wirtualnym meczu

DSC 00295. kwietnia odbędzie się pojedynek pomiędzy drużynami z Gdańska i Tarnowa w grze internetowej Speedway Turbo Sliders. Transmisja na żywo z meczu odbędzie się na portalu www.youtube.com, a dochód z symbolicznych biletów na ten spotkanie zostanie przeznaczonych na wsparcie walki z koronawirusem.

gkz gdansktarnow logoKoronawirus blokuje większość wydarzeń sportowych oraz kulturalnych w Polsce i na świecie. Zespoły z Gdańska i Tarnowa wpadły na pomysł jak ten czas oczekiwania uprzyjemnić sobie i kibicom, a jednocześnie pomóc innym. 

5 kwietnia o godzinie 14:00 miał się rozpocząć inauguracyjny pojedynek sezonu 2020 pomiędzy drużynami z Gdańska i Tarnowa. Wiemy już, że zawodnicy nie wyjadą na tor, ale pojedynek odbędzie się tylko nie na realnym torze. Areną zmagań będzie  wirtualny tor w grze internetowej Speedway Turbo Sliders. W drużynie gospodarzy swój udział potwierdził Kacper Gomólski, który czeka na wsparcie kolegów z zespołu. 

Najważniejszą kwestia jest fakt, że już dziś każdy może kupić bilety na ten wirtualny pojedynek, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na walkę z koronawirusem. cena biletu to jedyne 5 złotych, a sam jego zakup ma charakter symboliczny. Bilety dostępne są pod adresem bilety.wybrzezegdansk.pl.

Celem akcji jest pokazanie siły środowiska żużlowego w walce z wirusem. Akcja #zostanwdomu może nabrać nowego znaczenia. 

źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!