Poznaliśmy składy na mecz Północ vs Południe w Gdańsku

DSC 0003

Poznaliśmy składy na mecz Północ vs Południe, który oficjalnie otworzy sezon żużlowy w Polsce. Ta impreza już w niedzielę, 29 marca 2020 r. o godzinie 16.45, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Zapraszają Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

flaga polskaSkłady drużyn są oparte o zawodników klubów 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Drużyny wystąpią w siedmioosobowych zestawieniach (bez żużlowców pod nr 8 i 16). Powołano też zawodników oczekujących, którzy pojawią się na torze tylko na wypadek usprawiedliwionej nieobecności któregoś z żużlowców z podstawowego składu (na zasadzie obcokrajowiec za obcokrajowca, krajowy senior za krajowego seniora i junior za juniora).

Zespół Północy poprowadzi Mirosław Berliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), który desygnował następujących zawodników:

9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)

10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)

11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)

15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

– Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Stąd nominacja dla Michaiłowa. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji – powiedział Berliński.

Apetyt na wygraną ma także jednak Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski), który 29 marca wystąpi w roli trenera Południa. Skład jego drużyny będzie następujący:

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)

3. Peter Ljung (Unia Tarnów)

4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

5. Timo Lahti (Car Gwarant Start Gniezno)

6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)

7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Hans Andersen (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

– Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo – powiedział Staszewski.

W 2019 roku na stadionie w Łodzi, w pierwszym takim meczu po 21-letniej przerwie, triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42. Kto w tym roku będzie górą? Najlepiej przekonać się o tym samemu, wybierając się 29 marca na stadion w Gdańsku. Trwa już sprzedaż biletów online na to atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie. Można je kupować za pośrednictwem strony internetowej: http://bilety.speedwayevents.pl.

 

Cennik

Bilet Trybuna Główna – 35 zł

Bilet Korona Stadionu – 15 zł

Bilet Dziecięcy – 1 zł (dla dzieci od 0 do 6 lat)

Pakiet VIP&Hospitality – 250 zł (miejsce na trybunie VIP w Bramie Maratońskiej, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki, promotor wielu imprez żużlowych.

 

 źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!