Skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk

gdalodz 104

Skład klubu z Gdańska został zaprezentowany równo o 19:45. Godzina ta nawiązuje do roku 1945, w którym drużyna została założona. W sezonie 2020 będą świętować 75-lecie.

gkz gdanskPodczas uroczystego podziękowania dla sponsorów za ubiegłoroczną współpracę, Wybrzeże przedstawiło zawodników na nadchodzący sezon. Skład powiększył się o sześciu nowych żużlowców: Petera Kildemanda, Rasmusa Jensena, Aleksandra Kaibusheva, Roberta Chmiela, Piotra Gryszpińskiego oraz wychowanka GKŻ, którym jest  Amadeusz Szulist. Pozostali zawodnicy to: Jacob Thorssell, Kacper Gomólski, Mikkel Bech, Krystian Pieszczek, Karol Żupiński. W gdańskim klubie znajduje się również Bradley Wilson-Dean, który uzyskał zgodę na szukanie nowej drużyny na wypożyczenie podczas sezonu 2020. Z Gdańskiem pożegnał się: Adrian Cyfer, Kim Nillson, Joel Kling, Jonas Seifert-Salk, Denis Zieliński, Dominik Majchrzak i Oskar Rowecki. Zawodnicy nie byli w stanie zapewnić wejścia do upragnionej przez klub fazy play-off. W nadchodzącym sezonie Wybrzeże ponownie podejmie wyzwania znalezienia się czołowej czwórce.

źródło: wybrzezegdansk.pl

 

 

Wiktoria Sztuka

Zagorzała fanka piłki nożnej, NBA i F1. Ambitna osoba, kochająca stary, dobry rap oraz muzykę elektroniczną. Pisanie o żużlu to czysta przyjemność.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!