Wygana Wybrzeża Gdańsk na zakończenie rundy zasadniczej

Wybrzeże Gdańsk
Wybrzeże Gdańsk, pomimo zycięstwa, kończy przedwcześnie sezon zajmując ostatecznie 5. miejsce w Nice 1. LŻ. Start Gniezno zaś walczy dalej. W rundzie Play-Off zapewne będą chcieli sprawić miłą niespodziankę kibicom z pierwszej stolicy Polski.

 

WybrzeżeStartTylko najwierniejsi fani Wybrzeża odwiedzili stadion przy Zawodników 1, czego spodziewaliśmy się i nie ma co się dziwić, w klubie nie dzieje się najlepiej. Po meczu kibice podziękowali zawodnikom za sezon i obiecali, że puszczają go w zapomnienie. Zawody mogły podobać się. Z dobrej strony pokazał się były zawodnik Wybrzeża, Oskar Fajfer który przed sezon powrócił do macierzystego klubu. - Fajnie było wrócić do Gdańska i zmierzyć się z konkretnymi rywalami. Gdańszczanie mieli dziś atut swojego toru, dobrze czytali ścieżki i od początku trafili z przełożeniami. My długo szukaliśmy, przez co wynik w połowie zawodów trochę nam odjechał. Później ciężko było odrabiać straty. Generalnie byłem dziś szybki, ale nie ukrywam, że nieco męczyłem się na torze. Ciągle odczuwam skutki kontuzji, której nabawiłem się w Szwecji. W ostatnim biegu ręce mi się trochę otwierały. Jest mi trochę przykro, że kibice tak mnie wykrzyczeli w biegach nominowanych. Jeździłem dla tego klubu trzy lata i zostawiłem dużo serca i zdrowia dla niego - powiedział po meczu Oskar Fajfer. W pierwszej fazie zawodów rewelacyjnie jeździł także Jurcia Pavlic. Wśród gospodarzy na pochwałę zasługują Jacob Thorssell, Mikkel Bech, Krystian Pieszczek oraz Karol Żupiński.

Niestety, nie udało się godnie pożegnać z gdańskimi kibicami Kacprowi Gomólskiemu oraz Adrianowi Cyferowi. - Nie mogę być do końca zadowolony z tego spotkania. Nie będę na nic zwalać. Jestem przekonany, że stać mnie na więcej. Cieszę się, że wygrała drużyna i zakończyliśmy sezon pozytywnym akcentem. Muszę wyciągnąć wnioski z całego roku, który nie był dla mnie udany. Przeplatałem dobre występy ze słabymi wynikami. Może muszę wrócić do czegoś ze starych czasów, aby wszystko znów funkcjonowało. Priorytetem jest dla mnie więcej jazdy, startowałem praktycznie tylko w Polsce, gdzie w drugiej części sezonu straciłem miejsce w składzie. Nie będę się załamywał, tylko biorę się do roboty bo szkoda czasu - deklaruję Cyfer.

Gdańsk kończy sezon ligowy, ale prawdopodobnie kibice będą mogli jeszcze dwukrotnie poczuć żużel na poziomie, gdyż klub planuje zorganizować dwa turnieje. W Gnieźnie myślami są już przy Play-Offach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Jacob Thorssell 11 (3,3,0,3,2)
10. Mikkel Bech 10+3 (2*,2*,2,3,1*)
11. Adrian Cyfer 5 (1,0,2,2)
12. Kacper Gomólski 5+2 (0,2,1*,1,1*)
13. Krystian Pieszczek 11 (2*,3,3,1,2)
14. Denis Zieliński 0 (0,0,0)
15. Karol Żupiński 6 (3,3,0)

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Oskar Fajfer 15 (1,3,2,3,3,3)
2. Andrey Kudriaszow 4+1 (0,1,1*,2)
3. Jurcia Pavlic 8 (3,2,3,0,0,0)
4. Mirosław Jabłoński 6+2 (2*,1*,1,2,-)
5. Adrian Gała 6 (1,1,3,1,-)
6. Kevin Fajfer 3 (2,0,1)
7. Damian Stalkowski 1+1 (1*,0,0)

Źródło: informacja własna / strona klubowa Wybrzeża Gdańsk

Marcin Lewandowski

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!