Rekiny płyną nad morze. Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik

Wybrzeże Gdańsk

Lider Nice 1. LŻ w niedzielę zawita do grodu Neptuna. Żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka nie lada wyzwanie. Kibice zastanawiają się czy Kacper Gomólski oraz Krystian Pieszczek staną na wysokości zadania i poprowadzą Wybrzeże do zwycięstwa.

 

gkz gdanskrybnik2016PGG ROW Rybnik w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie i do Gdańska zawita po zwycięstwo. Mają mu w tym pomóc Troy Batchelor oraz Linus Sundstroem, którzy w przeszłości reprezentowali gdańskie barwy. W pierwszy meczu padł wynik 58:32 i gdańszczanom ciężko będzie nie tylko powalczyć o bonus, ale i o zwycięstwo w meczu rewanżowym. - O bonus będzie ciężko i wie to każdy. Trzeba się przygotować solidnie i jestem gotowy by podjąć rękawicę i walczyć. Z każdymi dobrymi zawodami człowiek czuje się lepiej i tak jest i u mnie. Potrzebujemy dopingu, liczę że po spotkaniu z Orłem przyjdzie więcej kibiców, którzy są nam potrzebni - uważa Kacper Gomólski.

W sobotę odbędą się eliminacje do Grand Prix na torze w Glasgow, w których wystartuje Jacob Thorssell. Jeżeli zawody nie dojdą do skutku i zostaną przełożone na niedzielę, Szweda może zastąpić Adrian Cyfer.

Awizowane składy: 

PGG ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Sergey Logachev
3. Mateusz Szczepaniak
4. Linus Sundstroem
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 
9. Mikkel Bech
10. Kim Nilsson
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
13. Jacob Thorsell
14. Karol Żupiński

Początek meczu: niedziela, godz. 14:30.
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Przewodniczący jury: Zbigniew Fiałkowski

Nasz typ: 43:47

Źródło: informacja własna / strona klubowa Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Marcin Lewandowski

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!