Żużlowcy dla kibiców - ciekawa inicjatywa w Gdańsku

gdalodz 229Żużlowcy Zdunek Wybrzeża podjęli decyzję o tym, by sfinansować najbliższy wyjazd kibiców. Pokryją oni koszty przejazdu autokaru do Ostrowa Wielkopolskiego oraz zakupią bilety fanom, którzy dotychczas musieli przełknąć wyjazdową gorycz porażki.

gkz gdansk

Po ostatnim wygranym meczu z Orłem Łódź, Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma wciąż realne szanse na play-offy. Mimo wszystko wszyscy w klubie mamy świadomość, że ten zespół stać było na większą zdobycz punktową. Sami zawodnicy również wiedzą doskonale, że dużo łatwiej cele osiąga się wspólnie. W ostatnich dniach doszło do niecodziennego spotkania. 

Do siedziby klubu przybyła delegacja zawodników, która zaproponowała wynagrodzenie kibicom oglądania wyjazdowych porażek w Daugavpils, Rybniku i Łodzi. Żużlowcy sami zaproponowali sfinansowanie wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców oraz zakup biletów. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy w tym sezonie byli na meczach poza Gdańskiem i skorzystali z możliwości wyjazdu autokarowego.

- Po tym jak nasi zawodnicy przedstawili nam swój pomysł, wszyscy w klubie byliśmy w szoku, rzadko kiedy zdarzają się takie propozycje, którą wspólnie dograliśmy z przedstawicielami kibiców, którzy byli z nami w Rybniku i w Łodzi. Chcemy zrekompensować im te kilometry, które przejechali oglądając nasze porażki. Wiemy, że wspólnie musimy tworzyć Wybrzeże - powiedział Krystian Plech, menedżer ds. sportowych i marketingowych Zdunek Wybrzeża. 

Do dnia 7 czerwca możliwość zapisu na autokar mają osoby, które były na obu wyjazdach autokarowych, natomiast od 7 do 9 czerwca zapisać się będą mogły pozostałe osoby, z pierwszeństwem dla osób będących w tym sezonie chociaż raz na wyjeździe zorganizowanym. W jedności siła!

źródło: wybrzezegdansk.pl

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!