Z nowym zawodnikiem na Orła! Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Orzeł Łódź

Wybrzeże Gdańsk

Car Gwarant Startu Gniezno zgodził się na wypożyczenie swojego zawodnika do Zdunka Wybrzeża Gdańsk i tym samym utalentowany Szwed Kim Nilsson wzmocnił formację seniorską żużlowców z grodu Neptuna. Początek meczu o godz. 16.

 

gkz gdansklodzZapewne tylko trener Mirosław Berliński wie kogo w składzie zastąpi nowy nabytek gdańszczan. Można domyśleć się, że słabo ostatnio spisującego się Adriana Cyfera. - Mamy w kadrze tylu zawodników, że każdy po słabszym meczu może usiąść na ławce. Wszyscy mamy to z tyłu głowy, ale myślę, że nikt nie patrzy na innych. Każdy skupia się na sobie i własnych problemach. Ja bardziej siedzę teraz w warsztacie i walczę z silnikami, a nie rozmyślam o tym czy pojadę w meczu czy nie - uważa Kacepr Gomólski, który może stracić miejsce w składzie.

Z zakontraktowaniem Szweda gdańszczanie wiążą spore nadzieje. - Jest do zawodnik, który w ostatnim czasie może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w lidze szwedzkiej. W Polsce był zakontraktowany przez klub z Gniezna, jednak w tym sezonie miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w składzie. Gdy tylko u słyszał o naszej ofercie, długo się nie zastanawiał. Kazdy zawodnik potrzebuje jak najwięcej jazdy - dodał Berliński.

Warto poświęcić jeszcze trochę miejsca Kimowi Nilssonowi. Ze średnią biegową 2.035 jest 12. zawodnikiem w Elitserien - najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji, a także liderem Masarny Avesta. - Cały czas szukamy rozwiązań, aby zrealizować przedsezonowy cel jakim jest awans do fazy play-off. Kim zwrócił naszą uwagę występami w lidze szwedzkiej. Żużel w dzisiejszych czasach to taki sport, gdzie liczy się bieżąca dyspozycja, a w tym momencie nasz nowy nabytek spisuje się naprawdę dobrze. Możemy zobaczyć nazwiska, jakie pokonał tylko w ostatnich dniach - Niels Kristian Iversen, Mikkel Michelsen, Jason Doyle, Max Fricke czy Robert Lambert. Takich żużlowców obecnie w naszej lidze nie ma, tym bardziej czekamy na podobne występy w gdańskim zespole - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes GKŻ Wybrzeże. 

- Przez ostatnich 8 lat skupiałem się na Anglii, tak naprawde kosztem Polski. Od ubiegłego sezonu zdecydowałem się jednak na to, by nie jeździć już w Anglii, tylko skoncentrować się na Polsce i Szwecji. Czuję, że to mi pomoże w rozwoju kariery. Wiem, że mogę się mocniej rozwinąć jeżdżąc w tych dwóch ligach - uważa Kim Nilsson, który dziś zadebiutuje w gdańskich barwach. 

Wspomniany przez prezesa GKŻ Wybrzeże awans do fazy play-off będzie trudnym zadaniem, gdyż gdańszczanie zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, a w zeszłym tygodniu przegrali ważny mecz z Orłem w Łódzi. Dzisiaj będzie szansa do rewanżu. Jeżeli Wybrzeże nie wygra tego meczu i nie zdobędzie punktu bonusowego za lepszy rezultat w dwumeczu to ich sytuacja w tabeli mocno skomplikuje się. Orzeł Łódź jest sąsiadem w tabeli Wybrzeża Gdańsk mając na swoim koncie 2 punkty więcej. - Przegraliśmy w Łodzi, z kolei u siebie możemy wygrać z nimi wysoko. Liczymy na dobrą passę - nieukrywa Krystian Pieszczek.

Goście do Gdańska udadzą się w osłabionym składzie z powodów zdrowotnych zawodników. Tobiasz Musielak poinformował za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego, że robi sobie przerwę od startów z powodu urazu barku, zaś Hans Andersen w meczu duńskiej Metal Speedway League w pierwszym wyścigu meczu pomiędzy Region Varde Elitesport a GSK Liga upadł na tor i doznał małego złamania prawej łopatki.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Mikkel Bech
10.
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
13. Jacob Thorssell
14. Karol Żupiński
15. Denis Zieliński

Orzeł Łódź
1. Hans Andersen
2. Kai Huckenbeck
3. Rafał Okoniewski
4. Rohan Tungate
5. Daniel Jeleniewski
6. Piotr Pióro
7. 

Zawody odbędą się 1 czerwca 2019, godz. 16:15. Bilety w cenie 10 zł - 200 zł do nabycia w kasach klubu przed meczem.

Nasz typ: 53:37

Źródło: informacja własna

Marcin Lewandowski

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!