Po historyczne zwycięstwo. Zapowiedź meczu Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia

2019 wybrzeze uniatarnow 2

Kibice Wybrzeża zastanawiają się czy w najbliższą niedzielę szósta drużyna Nice 1. LŻ pokona lidera i zarazem beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego? Podczas Pucharu Prezydenta Gdańska, który odbył się pierwszego dnia majówki, Kacper Gomólski, Krystian Pieszczek oraz Adrian Cyfer prezentowali wysoką formę. Wspomoże ich powracający po kontuzji Jacob Thorsell. Czy to wystarczy, aby zatrzymać rewelacyjnie spisujących się w tegorocznych rozgrywkach Grzegorza Walaska i Tomasza Gapińskiego? Przekonamy się już jutro!

ostrowW gkz gdanskniedzielnym meczu zaprezentuje się dobrze znany gdańskim kibicom Renat Gafurov, który jednak w ostatnim czasie nie może dogadać się ze swoim sprzętem. Może właśnie na torze, na którym przecież jeszcze nie tak dawno spędził wiele mniej i bardziej udanych sezonów, nastąpi przełamanie? Na to liczy trener gości, Mariusz Staszewski, którego ekipa dobrze czuje się na wyjazdach, ale jak pokazuje historia - jeszcze nigdy nie wygrali w Gdańsku. W składzie próżno szukać Aleksandra Łoktajewa, który wciąż odczuwa skutki upadku podczas turnieju w Równem. Zastąpi go Sam Masters, który w ostatnim czasie poczynił spore inwestycje sprzętowe i w Angli prezentuje się coraz lepiej.

Zawodnicy Mirosława Berlińskiego zapewne mają jeszcze w pamięci ostatnie spotkanie na własnym torze ze średnio spisującą się Unią Tarnów. Nie ma jednak co wracać do przeszłości, jutro nastąpi nowe rozdanie, a Kacpra Gomólskiego, Krystiana Pieszczka, Adriana Cyfera oraz Mikkela Becha stać na solidne zdobycze punktowe na własnym torze. Również Karol Żupiński powinien zdobyć cenne punkty na młodzieżowcach gości.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Tomasz Gapiński
2. Renat Gafurow
3. Nicolai Klindt
4. 
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krystian Pieszczek
10. Jacob Thorssell
11. Adrian Cyfer
12. Mikkel Bech
13. Kacper Gomólski
14. Karol Żupiński
15.

Nasz typ: 53:37

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 14:15. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Bilety w cenie od 10 zł do 45 zł dostępne na stacji paliw MOYA przy ulicy Śnieżnej 1 w godzinach 6:00-22:00, w kasach przy stadionie w dniu meczu od godz. 12:15 oraz na stronie internetowej: bilety.wybrzezegdansk.pl.

Źródło: informacja własna

Marcin Lewandowski

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!