Jaskółki przylecą nad morze

 D7N0296

Szykuje się prawdziwe żużlowe święto. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zainauguruje rozgrywki Nice PLŻ na swoim torze. Rywalem żużlowców z Grodu Neptuna będzie spadkowicz z PGE Ekstraligi, drużyna Unii Tarnów, która nie zamierza sprzedać tanio skóry. Zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, którzy zamierzają podtrzymać dobrą passę.

 

gkz gdansktarnow logoGospodarze po zwycięstwie z Car Gwarant Startem w Gnieźnie zamierzją potwierdzić swoją siłę także przed swoją publicznością na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Przydatność do zespołu będzie chciał potwierdzić Joel Kling, który zawiódł w poprzednim meczu. Tym bardziej, że na swoją kolej oczekuje uzdolniony Bradley Wilson-Dean. - Kolejną szansę otrzyma Joel Kling, po którym widać było, że był spięty w ostatnim meczu. Był to jednak wyjazd. Teraz zobaczymy jak poradzi sobie na własnym torze. Dostaje szansę i podejrzewam, że bardzo będzie chciał ją wykorzystać - tłumaczy swoją decyzję trener gospodarzy, Mirosław Berliński.

Kibiców zapewne zastanawia forma Kacpra Gomólskiego, który z bardzo dobrej strony pokazał się na swoim macierzystym torze w meczu pierwszej kolejki, ale w biegu 13 uczestniczył w kolizji na torze po ataku Mirosława Jabłońskiego. - Tak naprawdę doskwiera mi jedynie zdarty tyłek. Będę musiał jeszcze trochę z nim powalczyć (śmiech). Wszystko jest w porządku. Podczas meczu jest tak duża adrenalina, że o wszystkim się zapomina. Gdybym musiał, to już w poniedziałek po meczu w Gnieźnie byłbym gotowy do jazdy - uspokaja Kacper Gomólski.

Goście w ostatnich latach dobrze czuli się nad morzem. Znajomością toru może się pochwalić szczególnie Artur Mroczka, który w sezonach 2013 - 2014 startował w Wybrzeżu Gdańsk. Fanów czarnego sportu powinna elektryzować szczególnie walka najmłodszych uczestników meczu, gdyż pod taśmą stanie dwóch zawodników uznawanych za wielkie taleny, Karol Żupiński oraz Mateusz Cierniak. Zdaje się, że Unia Tarnów może posiadać najsilniejszą parę młodzieżowców o ile Dawid Rempała sprosta oczekiwaniom jakie przed każdym z klanu Rempałów stawiają kibice oraz zarząd Jaskółek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Krystian Pieszczek
10. Joel Kling
11. Adrian Cyfer
12. Mikkel Bech
13. Kacper Gomólski
14. Karol Żupiński
15.

Grupa Azoty Unia Tarnów:

1. Artur Mroczka
2. Daniel Kaczmarek
3. Viktor Kulakov
4. Artur Czaja
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7. Dawid Rempała

Nasz typ: 48:42

Rozpoczęcie meczu: niedziela, godz. 14:30

Ceny biletów:

trybuna honorowa (sektor czerwony S24-S27) - bilet normalny - 45 zł
trybuna honorowa (sektor czerwony S24-27) - bilet ulgowy - 35 zł
trybuna honorowa (sektor czerwony S24-27) - bilet szkolny - 25 zł

bilet VIP (sektor czerwony S23) - 200 zł

Źródło: strona klubowa Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Marcin Lewandowski

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!