PGE IMME już 12 lipca!

133

12 lipca (piątek) o godzinie 19:00 w Gdańsku zostanie rozegrana szósta edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. W zawodach ujrzymy najlepszych zawodników, którzy zostaną wybrani na podstawie swoich średnich biegopunktowych.

Z optymizmem patrzymy na kolejne zawody, które odbędą się w Gdańsku. Rywalizacja najlepszych zawodników PGE Ekstraligi w turnieju, gdzie każdy walczy na własny rachunek na stałe weszła do żużlowego kalendarza i jest doskonałym uzupełnieniem sezonu, który rozpoczynamy już 5 kwietnia - powiedział Wojciech Stępniewski ( Prezes Ekstraligi Żużlowej).

Historia PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi sięga do 2014 roku, gdy zawody rozegrano w Tarnowie, a zwyciężył w nich Emil Sayfutdinov. W 2015 roku odbyła się druga edycja na torze w Lesznie, gdzie triumfował Grigorij Laguta. W Gdańsku wygrywali już w PGE IMME Krystian Pieszczek, Leon Madsen, a także Patryk Dudek

Pracujemy z Ekstraligą razem przy tym turnieju od 2016 roku, wzajemnie stawiając na profesjonalizm. Impreza rozwija się z każdą kolejną edycją i jestem przekonany, że tegoroczna będzie stała na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednie W 2019 roku ponownie spotkamy się w Gdańsku – mieście, które przeżyło na początku roku trudne chwile. 12 lipca najlepsi żużlowcy świata przyjadą na tor przy ulicy Zawodników 1, by powalczyć o miano najlepszego indywidualnego zawodnika PGE Ekstraligi. Myślę, że każdy kibic speedwaya powinien zapisać sobie tę datę w kalendarzu – dodał Maciej Polny ( Prezes KF Sportu, właściciel marki SpeedwayEvents.pl, lokalny organizator zawodów).

Źródło; speedwayekstraliga.pl

 

 

Martyna Olejnik

Mieszkam w Śmiglu niedaleko Leszna. Żużlem interesuje się już od 13 lat. Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszy mecz, na który zabrał mnie mój tata. Moją ulubioną drużyną, której w sezonie kibicuje jest FOGO Unia Leszno. W wolnym czasie lubię pobiegać, słuchać muzyki, a także fotografować. Pozdrawiam!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!