Denis Zieliński w Gdańsku!

vFx4BaCwBWPdNEaKEplg

Denis Zieliński został trzecim juniorem w kadrze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Został na rok wypożyczony z ekstraligowego klubu - MRGARDEN GKM Grudziądz.

gkz gdanskDenis swoją przygodę z żużlem rozpoczął w barwach Stali Toruń na mini torze pod czujnym okiem trenera Jana Ząbika. Od pierwszej jazdy na motocyklu był uważany za jednego z największych talentów w toruńskiej szkółce. W sezonie 2018 postanowił zmienić swoje barwy klubowe,  przenosząc się do Grudziądza. Debiutował w rozgrywkach młodzieżowych stanowiąc silny punkt zespołu w zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. To właśnie w tych zawodach wypatrzył go sobie trener Wybrzeża. 

W sezonie 2018 byłem z drużyną na blisko dwudziestu turniejach młodzieżowych, więc miałem sporo okazji, by przyjrzeć się najmłodszym zawodnikom. Denis dość szybko rzucił mi się w oczy jako jeden z tych chłopaków, na których warto zwrócić uwagę. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli w tym roku wspólnie pracować. Jestem przekonany, że jeśli poprze swój talent pracą to będziemy mieli w tym roku z niego dużą pociechę. - powiedział Mirosław Berliński.

Zieliński już w grudniu mocno zaskoczył środowisko żużlowe wiążąc się współpracą z Dave'm Haynesem, czyli mechanikiem Jasona Doyla z sezonu, w którym Australijczyk zdobywał tytuły Indywidualnego Mistrza Świata. Ten krok pokazał, że Denis myśli bardzo poważnie o swojej karierze żużlowej. Największym sukcesem Denisa jest zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu NICE Cup 2018.

Źródło; www.wybrzezegdansk.pl

Martyna Olejnik

Mieszkam w Śmiglu niedaleko Leszna. Żużlem interesuje się już od 13 lat. Wszystko zaczęło się od wyjazdu na pierwszy mecz, na który zabrał mnie mój tata. Moją ulubioną drużyną, której w sezonie kibicuje jest FOGO Unia Leszno. W wolnym czasie lubię pobiegać, słuchać muzyki, a także fotografować. Pozdrawiam!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!