gdansk

 

Renault Zdunek Wybrzeże

Klub: GKS Wybrzeże S.A., ul. Zawodników 1, 80-729 Gdańsk, tel./fax (58) 305-12-25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

paragrafW najbliższy piątek (26. maja 2017) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się już VI edycja Ogólopolskiej Kofnerencji Prawa Sportowego. Tematem tegorocznej konferencjię będą media i sport. Przedmiotem rozważań będzieanaliza zagadnień związanych z rolą mediów w sporcie we wszystkich możliwych aspektach prawnych.

gkz gdanskkrakowWanda Kraków po raz drugi z rzędu pokonała na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 47:43. Goście prowadzili już różnicą 10 oczek, jednak w końcówce gospodarze odrobili straty i przegrywali już tylko dwoma oczkami. Ostatni bieg ostatecznie wygrali goście i to oni zgarnęli dwa ligowe oczka do tabeli Nice Pierwszej Ligi Żużlowej. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Troy Batchelor, który w sześciu startach zgromadził 15 oczek. Natomiast w ekipie przyjezdnych najskuteczniejszy okazał się Patrick Hougaard. 

gkz gdanskkrakowZdunek Wybrzeże Gdańsk przegrywa na swoim obiekcie z Arge Speedway Wandą Kraków 43:47. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Troy Batchelor (15), natomiast wśród gości najlepiej spisywał się Patrick Hougaard (13+1).

gkz gdanskkrakowW najbliższą niedzielę o godzinie 14.45 odbędzie się kolejna kolejka Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym torze Speedway Wandę Kraków. Krakowianie w zeszłym roku sprawili nie małą sensację pokonując gdańszczan na ich torze 46:44. Obie drużyny zapewne doskonale pamiętają tamtejsze spotkanie. Tym samym jedni będą chcieli się zrehabilitować za ubiegłoroczną porażkę na własnym torze, drudzy zaś będą chcieli podtrzymać passę z ubiegłego sezonu. Komu uda się ten wyczyn? Tego dowiemy się już w niedzielę.

gkz gdansktarnow logoNiestety w tym roku pogoda nie rozpieszcza żużlowców w całej Polsce. Tym razem nie dojdzie do skutku hit sezonu, gdzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk miało rozegrać swój mecz z Grupą Azoty Unia Tarnów. Jak na razie nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrana powtórka tego spotkania. 

gkz gdansktarnow logoZdunek Wybrzeże Gdańsk już w najbliższą sobotę podejmie na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów. To spotkanie zapowiada się na hit tego sezonu. Oba kluby za cel w tym sezonie zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po dwóch kolejkach bliżej tego celu są gospodarze, którzy jak na razie wygrali i zremisowali dwa swoje pojedynki. Goście sobotniego spotkania zaś doznali sensacyjnej porażki na torze w Krakowie. Tym samym obie drużyny będą chciały wygrać za wszelką cenę, a tym samym emocji nie zabraknie.

2014 kowalik mgkz gdanskW niedzielę Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało na stadionie w Łodzi z tamtejszym Ołem 30:30. Spotkanie zostało przedwcześnie zakończone z powodu padającego śniegu, który uniemożliwił przeprowadzenie dalszej części zawodów. Szkoleniowiec czerwono-biało-niebieskich uważa, że słusznie przerwano to spotkanie, gdyż nie ma co narażać zdrowy zawodników na kontuzje.

gkz gdansktarnow logoW najbliższą sobotę, 29 kwietnia o godzinie 14.45 odbędzie się 4 kolejka Nice Pierwszej Ligi Żużlowej. Tego dnia nad morze przyjedzie główny kandat do awansu, Unia Tarnów, która podobnie jak Wybrzeże w tym sezonie ma za cel awans do PGE Ekstraligi. Kierownictwo obu ekip awizowało już składy na to spotkanie, które prezentujemy Państwu poniżej. 

2016 fajfer o1gkz gdanskZdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na własnym obiekcie Lokomotiv Daugavpils 52:38. Gdańszczanie w pewnym momencie prowadzili już różnicą 10 oczek, jednak skuteczne rezerwy ze strony gości zmniejszyło wynik do 4 punktów. Gospodarze w tym spotkaniu mogło liczyć na świetnie spisującego się od początku sezonu, Oskara Fajfera. 

gkz gdansk2014 kowalik mZdunek Wybrzeże Gdańsk w inauguracyjnym meczu Nice Piewszej Ligi Żużlowej pokonało na własnym obiekcie Lokomotiv Daugavpils 52:38. Najlepszym zawodnikiem drużyny gospodarzy był Oskar Fajfer, który zapisał na swoim kącie 12 oczek. Po meczu poprosiliśmy szkoleniowca czerwono-biało-niebieskich o komentarz.