daugavpils logo2016 kylmaekorpi j12016 bogdanow m1Lokomotiv Daugavpils, aktualny Mistrz Nice Polskiej Ligi Żużlowej, skompletował skład na przyszłoroczny sezon. Z łotewskiej drużyny postanowili odejść Fredrik Lindgren i Andrzej Lebiediew. Wczoraj (11.11) kontrakty parafowali Joonas Kylmakorpi i Maksim Bogdanov. Podpisy dwójki liderów ostatecznie zakończyły budowę składu Lokomotivu na sezon 2017.

2016 logaczow s3daugavpils logoLokomotiv Daugavpils po raz drugi z rzędu wygrał rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, lecz nadal będzie startował na zapleczu PGE Ekstraligi. Łotysze rozpoczęli już budowę kadry na przyszłoroczne rozgrywki podpisując pierwszy kontrakt. Nowym zawodnikiem "Lokomotywy" został Siergiej Łogaczow.

daugavpils logolodzLokomotiv Daugavpils pokonała na własnym obiekcie Orzeł Łódź 47:43 w pierwszym meczu finałowym Nice Polskiej Ligi Żużlowej o bezpośredni awans do PGE Ekstraligi. Wśród gości świetne zawody pojechali Timo Lahti (14 punktów) oraz Jakub Jamróg (15 punktów). Wśród gospodarzy najskuteczniejsi okazali się Fredrik Lindgren i Andrzej Lebiediew, którzy wywalczyli po 10 oczek. Rewanż już za tydzień w niedzielę w Łodzi o 13.45. 

daugavpils logokrosnoNiedzielny (4.09) mecz 17 kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej pomiędzy Lokomotiv Daugavpils a KSM Krosno zakończył się wysoką wygraną miejscowych 59:31 . Zdobywcą największej ilości oczek był Andrzej Lebiediew (14+1).

daugavpils logokrosnoW niedzielnym spotkaniu 17. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils podejmować będzie KSM Krosno. Znamy już składy awizowane obu ekip na ten mecz.

 

daugavpils logokrakowMecz pomiędzy Lokomtiv Daugavpils a Speedway Wanda Instal Kraków zakończył się zwycięstwem gospodarzy 54:35. Najlepszym zawodnikiem Lokomotiv Daugavpils był Andrzej Lebiediew (13+1). Wśród gości Zbigniew Suchecki (9)punktów.

daugavpils logokrakowKlub Speedway Wandy Instal Kraków w niedzielne popołudnie rozegra mecz na Łotwie, gdzie podejmować będzię tamtejszy Lokomotiv Daugavpils. Poznaliśmy składy awizowane. 

daugavpils logopilaLokomotiv Daugavpils nie był zbyt gościnny wobec drużyny przyjezdnych. Polonia Piła przegrała z Łotyszami 51:39. Kjastas Puodżuks, Maksim Bogdanow i Andrzej Lebiediew nie dali złudzeń pilanom i poprowadzili Lokomotywę do zwycięstwa. Jasnymi punktami drużyny gości byli Wadim Tarasienko i Norbert Kościuch.

daugavpils logopilaJuż w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 Polskiego czasu, pilska Polonia wybierze się na Łotwę gdzie zmierzy się z ekipą Lokomotivu Daugavpils. Dla każdej przyjezdnej drużyny jest to spore wyzwanie pokonać Łotyszy na ich własnym obiekcie. Obie ekipy łakną wygranej i nie odpuszczą ani jednego punktu.

daugavpils logopilaW najbliższą niedzielę o godzinie 18 czasu łotewskiego odbędzie się kolejna kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Lokomotiv Daugavpils podejmie na własnym torze Polonię Piła. Kierownictwo obu ekip podało już awizowane składy na to spotkanie, które prezentujemy Państwu poniżej.