eWinner 1. Liga 2021 - składy drużyn

SECPrezentujemy składy drużyn pierwszoligowych w których kluby przystąpią do rywalizacji w sezonie 2021.

RybnikPGG ROW Rybnik

 

Trener:
Marek Cieślak

 

Seniorzy:

Leon Flint
Kacper Gomólski
Rune Holta
Michael Jepsen Jensen
Siergiej Łogaczow
Wiktor Trofimow jr

Juniorzy:

Przemysław Giera
Mateusz Tudzież Polska
Paweł Trześniewski
Błażej Wypior

Przyszli: 

Flint
Gomólski (Gdańsk) 
Holta (Częstochowa) 
Jensen (Zielona Góra) 
Trofimow (Lublin)

Odeszli: 

Woryna (Częstochowa)
Lambert (Toruń)
Nowacki (Gorzów) 
Szczepaniak (Krosno)
Lebiediew (Krosno) 
Kłosok (Poznań) 
Milik (Zielona Góra)

 

GnieznoCar Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

 

Trener:
Rafael Wojciechowski

 

Seniorzy:

Nick Agertoft
Maksymilian Bogdanowicz
Kevin Fajfer
Oskar Fajfer
Philip Hellstroem-Baengs
Mirosław Jabłoński
Frederik Jakobsen
Peter Kildemand
Timo Lahti
Damian Stalkowski

Juniorzy:

Mikołaj Czapla
Kacper M. Grzelak
Marcel Studziński
Szymon Szwacher

Przyszli: 

Jabłoński 
Kildemand (Gdańsk) 
Bogdanowicz (Gorzów)

Odeszli: 

Pavlic (koniec kariery) 
Gała (Bydgoszcz) 
Berntzon (Ostrów)

 

LodzOrzeł Łódź

 

Trener:
Adam Skórnicki

 

Seniorzy:

Luke Becker
Władimir Borodulin
Tom Brennan
Ben Ernst
Norbert Kościuch
Brady Kurtz
Aleksandr Łoktajew
Marcin Nowak
Piotr Pióro
Jack Thomas

Juniorzy:

Hubert Banaś
Mateusz Dul
Aleksander Grygolec
Jakub Sroka

Przyszli: 

Becker
Sroka (Rzeszów) 
Banaś (Rzeszów) 
Thomas 
Brenann

Odeszli: 

Andersen (Daugavpils)
Kurtz (Leszno)
Soerensen (Rzeszów) 
Jeleniewski (Krosno) 
Tungate (Tarnów) 
Borczuch

 

GdanskZdunek Wybrzeże Gdańsk

 

Trener:
Eryk Jóźwiak

 

Seniorzy:

Lukas Fienhage
Michał Gruchalski
Jakub Jamróg
Rasmus Jensen
Aleksandr Kajbuszew
Drew Kemp
Wiktor Kułakow
Kevin Juhl Pedersen
Krystian Pieszczek

Juniorzy:

Piotr Gryszpiński
Alan Szczotka
Amadeusz Szulist

Przyszli: 

Kułakow (Toruń) 
Jamróg (Lublin) 
Fienhage (Wittstock)
Szczotka (Gorzów) 
Kemp
Gruchalski (Tarnów)
Pedersen

Odeszli:  

Gomólski (Rybnik)
Chmiel (Poznań) 
Kildemand (Gniezno)
Thorssell (Opole) 
Żupiński (Toruń)
Wilson-Dean

 

Tarnow

 

Unia Tarnów

 

Trener:
Tomasz Proszowski

 


Seniorzy:

Oskar Bober
Niels Kristian Iversen
Ernest Koza
Paweł Miesiąc
Kim Nilsson
Artur Mroczka
Rohan Tungate
Alexander Woentin

Juniorzy:

Mateusz Gzyl
Przemysław Konieczny
Dawid Rempała
Piotr Świercz
Patryk Zieliński

Przyszli: 

Miesiąc (Lublin) 
Iversen (Gorzów) 
Tungate (Łódź)
Zieliński (Rzeszów) 
Woentin 
Bober (Lublin)

Odeszli: 

Kaczmarek (Ostrów) 
Cierniak (Lublin) 
Ljung (Krosno) 
Gruchalski (Gdańsk)

 

OstrowArged Malesa TŻ Ostrovia

 

Trener:
Mariusz Staszewski

 

Seniorzy:

Oliver Berntzon
Adrian Cyfer
Tomasz Gapiński
Patrick Hansen
Daniel Kaczmarek
Nicolai Klindt
Grzegorz Walasek

Juniorzy:

Kacper Grzelak
Jakub Krawczyk
Jakub Poczta
Sebastian Szostak

 

BydgoszczAbramczyk Polonia Bydgoszcz

 

Trener:
Lech Kędziora

 

Seniorzy:

David Bellego
Dimitri Berge
Adrian Gała
Josh Grajczonek
Andreas Lyager
Brayden McGuinness
Wadim Tarasienko
Grzegorz Zengota

Juniorzy:

Mateusz Błażykowski
Nikodem Bartoch
Hubert Gąsior
Wiktor Przyjemski

Przyszli: 

Gała (Gniezno) 
Tarasienko (Krosno)

Odeszli: 

Brzozowski (Opole) 
Huckenbeck (Landshut) 
Ivacic
Jagła 
Orwat (Opole)

 

KrosnoCellfast Wilki Krosno

 

Trener:
-

 

Seniorzy:

Daniel Jeleniewski
Jason Joergensen
Witalij Kotlar
Andrzej Lebiediew
Peter Ljung
David Pacalaj
Mateusz Szczepaniak
Mathias Thoernblom
Patryk Wojdyło

Juniorzy:

Jakub Janik
Kacper Przybylski
Aleks Rydlewski

Przyszli: 

Lebiediew (Rybnik) 
Szczepaniak (Rybnik)
Ljung (Tarnów)
Jeleniewski (Łódź) 
Joergensen
Rydlewski (Toruń) 
Janik (Toruń)

Odeszli: 

Tarasienko (Bydgoszcz) 
Karpow (Rzeszów)
Krcmar (Poznań)
Skorja (Landshut)
Dróżdż (Rawicz)
Jędrzejewski
Wieczorek
Sajdullin 
Pickering

źródło: strony klubowe

 

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!