2015 jensen r2krakowArge Speedway Wanda Kraków pochwaliła się nowym zawodnikiem. Drużyna z Grodu Kraka postanowiła zakontraktować Rasmusa Jensena. Duńczyk w przeszłości reprezentował barwy Polonii Piła.

bydgoszcz logolodzW niedziele 28 maja na torze w Bydgoszczy miejscowa Polonia zmierzy się z Orłem Łódź w ramach 7 rundy Nice 1. Ligi Żużlowej. Awizowane zestawienia obu ekip na to spotkanie prezentują się następująco.

rzeszow logo 2015tarnow logoW ramach 7 kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej drużyna Stali Rzeszów zmierzy się przed własną publicznością z Grupą Azoty Unią Tarnów. Poznaliśmy już awizowane składy na to derbowe spotkanie.

krakowdaugavpils logoW najbliższą niedziele na torze w Krakowie miejscowy zespół Arge Speedway Wandy zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils. Dziś poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.

bydgoszcz logoDo skandalicznego wydarzenia doszło po zawodach o Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwo Polski rozgrywanych we wtorek 23 maja w Bydgoszczy. Otrzymaliśmy oświadczenie bydgoskiego klubu w tej sprawie, które publikujemy poniżej oraz oczekujemy reakcji GKSŻ.

pilagkz gdanskW najbliższą sobotę, 27 maja w Pile odbędzie się VII kolejka Nice Pierwszej Ligi Żużlowej, gdzie miejscowa Polonia podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Obie drużyny w ubiegłą niedzielę pregrały własne pojedynki i teraz będą chcieli się zrehabilitować. Kierownictwo obu ekip przedstawiło już awizowane składy na to spotkanie, które prezentujemy Państwu poniżej. 

gkz gdanskkrakowWanda Kraków po raz drugi z rzędu pokonała na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 47:43. Goście prowadzili już różnicą 10 oczek, jednak w końcówce gospodarze odrobili straty i przegrywali już tylko dwoma oczkami. Ostatni bieg ostatecznie wygrali goście i to oni zgarnęli dwa ligowe oczka do tabeli Nice Pierwszej Ligi Żużlowej. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Troy Batchelor, który w sześciu startach zgromadził 15 oczek. Natomiast w ekipie przyjezdnych najskuteczniejszy okazał się Patrick Hougaard. 

daugavpils logobydgoszcz logoLokomotiv Daugavpils wygrywa na swoim torze z Polonią Bydgoszcz 54:36. Najskuteczniejszym zawodnikiem Łotyszy był Timo Lahti (12), dla Bydgoszczy najwięcej punktów zdobył Andriej Kudriaszow.

gkz gdanskkrakowZdunek Wybrzeże Gdańsk przegrywa na swoim obiekcie z Arge Speedway Wandą Kraków 43:47. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Troy Batchelor (15), natomiast wśród gości najlepiej spisywał się Patrick Hougaard (13+1).

lodzrzeszow logo 2015Orzeł Łódź pokonuje zespół Stali Rzeszów 53:37. Najlepiej po stronie gospodarzy punktował Rohan Tungate (13) oraz Hans Andersen (12+2). Po stronie gości prym wiódł Dawid Lampart (10+1).