RzTŻ podsumowuje rok 2019

DSC 0240 kopia 2Koniec roku to idealny czas na podsumowania tego, co wydarzyło się przez 365 dni. Robią to zawodnicy i teamy dziękując sponsorom i przyjaciołom za miniony sezon i rok. Podobnie jest z nowo powstałym klubem RzTŻ.

Klub pojawił się na żużlowej mapie na początku września, ale działania były na tyle intensywne, że jest co podsumowywać. Przedstawione daty potwierdzają, że zaangażowanie wielu osób w odbudowę rzeszowskiego żużla opłaciło się i przyniosło rezultaty.

Zapraszamy na podsumowanie roku 2019 w wykonaniu Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego:

9 września - data oficjalnego założenia Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego,

1 października - pierwszy oficjalny trening na torze w Rzeszowie po odnowieniu licencji toru. Na torze pojawili się m.in. adepci żużlowej sekcji ZKS Stal Rzeszów,

12 października - organizacja Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa zakończonego zwycięstwem Wiktora Lamparta,

18 października - zdanie egzaminu na licencję żużlową przez Konrada Mikłosia,

22 października - Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego poświęcone zmianom organizacyjnym,

5 listopada - oficjalna informacja o przystąpieniu Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego do przyszłorocznych rozgrywek ligowych,

8 listopada - przedstawienie Andrzeja Surowca jako trenera szkółki żużlowej działającej przy Rzeszowskim Towarzystwie Żużlowym,

9 listopada - ogłoszenie pierwszych kontraktów z zawodnikami: Patrykiem Rolnickim i Edwardem Mazurem,

10 listopada - ogłoszenie kolejnych kontraktów: Patrick Hansen, Kenneth Hansen, Ilja Czałow, Stanisław Burza, Mateusz Majcher, Konrad Mikłoś,

13 listopada - oficjalny komunikat dotyczący barw biało-niebieskich jako oficjalnych barw Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Tego dnia również została ogłoszona informacja o kolejnych zawodnikach w Rzeszowie: Dawid Stachyra, Adam Ellis, Marcin Rempała,

15 listopada - zamknięcie okienka transferowego i ogłoszenie informacji o dołączeniu Patryka Zielińskiego do składu RzTŻ,

29 listopada - złożenie wymaganych dokumentów w sprawie otrzymania licencji do Głównej Komisji Sportu Żużlowego,

11 grudnia - oficjalny komunikat RzTŻ dotyczący otrzymania licencji na sezon 2020. Tego dnia miało miejsce także spotkanie z zawodnikami w sklepie Leroy Merlin w Rzeszowie.

20 grudnia - GKSŻ ogłosiła oficjalny terminarz Sportu Żużlowego na sezon 2020. Dowiedzieliśmy się m.in. o terminarzach poszczególnych lig, a także o tym, że w Rzeszowie zostaną zorganizowane eliminacje do Złotego oraz Brązowego Kasku, a także finał Złotego Kasku.

21 grudnia - klubowe spotkanie opłatkowe z udziałem Zarządu, sponsorów, zawodników, pracowników oraz osób związanych z rzeszowskim żużlem.

Wraz z Nowym Rokiem klub stawia przed sobą nowe plany i założenia, które chce zrealizować w najbliższej przyszłości. Obecnie trwają przygotowania do oficjalnej prezentacji całego zespołu.

źródło: rztz.pl

 

Sebastian Kołodziej

Sportem żużlowym interesuję się od dziecka. Gram w gry żużlowe odkąd dostałem pierwszy komputer. Moim marzeniem była jazda na żużlu, ale musiałem zostać po drugiej stronie tego sportu.

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

SPEEDWAY.info - sonda

Kiedy rozpocznie się sezon?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV God morgen fans Pozostał niecały tydzień do premiery @eliga_manager Zaczynamy zabawę 5 czerwca w aplikacji PGE Ekstraligi #PGEE | #PGEEkstraliga | #EligaManager pic.twi...
godzina 06:00 / 31.05.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV A to Grudziądz nie jest już w kuj. - pom. :) ?
godzina 20:20 / 30.05.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV "Fajna pogoda, świetne uczucia" - powiedzieli dla klubowych mediów @FalubazZG Martin Vaculik i Mateusz Tonder po drugim dniu treningowym. speedwa... #PGEE | #PGEEkstraliga
godzina 19:42 / 30.05.2020

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Motor Lublin - - -
 7. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019