Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – GTM Start Gniezno (zapowiedź)

poznangniezno gtmW pierwszym meczu fazy play off 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 20 sierpnia sąsiada zza miedzy GTM Start Gniezno.

 

Żużlowcy z Golęcina zrealizowali już cel sportowy na bieżący sezon, a jest nim awans do finałowej fazy rozgrywek. Mecz z gnieźnianami będzie „wisienką na torcie” dla miejscowych kibiców, czyli miłym dodatkiem na zakończenie sezonu w stolicy Wielkopolski.

Ostatnim spotkaniem w rundzie zasadniczej jakie „Skorpiony” rozegrały na własnym torze był pojedynek derbowy właśnie ze Startem. Lepsi okazali się goście wygrywając 48:42, natomiast w Gnieźnie również górą był Start 56:34.

Rywalizacja sportowa jest wspaniała i zarazem nieprzewidywalna. W sporcie może zdarzyć się wszystko. Jednak tym razem faworyt jest tylko jeden. W dwumeczu żółto-czarni stoją na straconej pozycji i tylko w meczu na własnym torze mogą się „postawić”. W rozgrywkach żużlowych mecze fazy play off mają swoja specyfikę. Dla niektórych drużyn sezon w tym momencie rozpoczyna się od nowa i należy przeprowadzić przed tymi pojedynkami specjalne przygotowania, zwłaszcza sprzętowe. Oczywiście musi się to wiązać z odpowiednimi nakładami finansowymi. Czy taka mobilizacja jest też w klubie z Golęcina? Pytanie retoryczne.

Tym razem trener żółto-czarnych Tomasz Bajerski dokonał zmiany ustawienia par, awizując dwóch liderów PSŻ-u Władimira Borodulina i Frederika Jakobsena z numerami parzystymi jako zawodników doparowych. Prowadzącym trzecią parę będzie tym razem Mateusz Borowicz. W obliczu kontuzji Kevina Fajfera oraz Przemysława Liszki, który w miniony czwartek złamał nadgarstek podczas DMPJ w Grudziądzu, jedynym wartościowym juniorem „Skorpionów” pozostaje Wojciech Pilarski.

Z kolei goście dokonali jednej, istotnej zmiany w stosunku do pierwszego meczu na Golęcinie. Sztab szkoleniowy czerwono-czarnych w miejsce jeżdżącego trenera Krzysztofa Jabłońskiego zgłosił Szweda Olivera Berntzona. Drugim obcokrajowcem w drużynie GTM Startu będzie Czech Eduard Krcmar. W niedzielę wystartuje też Adrian Gała, który doskonale zna tajniki owalu w Poznaniu, ponieważ w ubiegłym sezonie był wypożyczony do Betardu Sparty Wrocław i na co dzień trenował na torze w Lasku Golęcińskim.

Faworytem derbowego meczu są goście i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Startu będzie dużą niespodzianką. Na ile opór gospodarzy będzie skuteczny przekonamy się już w niedzielne popołudnie, oczywiście jeżeli aura okaże się łaskawa.

 

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:
9. Marcel Kajzer
10. Władimir Borodulin
11. Daniel Pytel
12. Frederik Jakobsen
13. Mateusz Borowicz
14. Wojciech Pilarski
15. Przemysław Liszka

GTM Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Oliver Berntzon
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. Patryk Fajfer

 

Początek meczu: niedziela, godz. 16.00

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

 14

źródło:inforkacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!