Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – GTM Start Gniezno (zapowiedź)

poznangniezno gtmW zaległym meczu VIII kolejki 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 30 lipca sąsiada zza miedzy GTM Start Gniezno.

 

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, wyraźnie lepsi byli gnieźnianie, którzy wygrali 56:34. Gospodarze niedzielnego pojedynku rozegrali do tej pory na Golęcinie pięć meczów, w tym cztery wygrali i jeden przegrali. „Skorpiony” startowały najczęściej według schematu: wysoka porażka na wyjeździe, minimalne zwycięstwo na własnym torze. Cykl ten jednak został zakłócony w dwóch ostatnich meczach, bowiem żółto-czarni przegrali na własnym torze z Speed Car Motor Lublin 39:50 i wygrali na wyjeździe w Krośnie 46:44. Ten odwrócony trend zostać podtrzymany, ponieważ w niedzielę do Poznania przyjedzie jeden z faworytów bieżących rozgrywek. A na dodatek derby rządzą się swoimi prawami. Na wstępie zapowiedzi należy zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie po raz kolejny podał godzinę rozpoczęcia spotkania. Zgodnie z Komunikatem nr 80/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2017-07/20723/komunikat802017.pdf) początek zmagań oficjalnie zaplanowano na godz. 17.00, a nie na 16.45 jak podaje PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne m. in. z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I i II Ligi. O podobnych praktykach klubu z Poznania od początku sezonu już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach TUTAJ .

Tym razem żółto-czarni dokonali jednej korekty w awizowanym składzie w porównaniu do zgłoszonego zestawienia na spotkanie, które miało odbyć się 4 czerwca. Łukasza Przedpełskiego zastąpi Marcel Kajzer, a rezerwowym juniorem będzie z pewnością Wojciech Pilarski.

Z kolei goście dokonali dwóch zmian w stosunku do pierwotnie zgłoszonego składu. Olivera Berntzona, który odniósł kontuzję w meczu szwedzkiej Elitserien zastąpi Adrian Gała. Wychowanek Startu doskonale zna tajniki owalu na Golęcinie, ponieważ w ubiegłym sezonie był wypożyczony do Betardu Sparty Wrocław i na co dzień trenował na torze w Lasku Golęcińskim. Drugą zmianą jest zgłoszenie pod numerem 6 Patryka Fajfera w miejsce Damiana Stalkowskiego. Jedynym obcokrajowcem w drużynie GTM Startu będzie Czech Eduard Krcmar.

Faworytem derbowego meczu są goście i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Startu będzie dużą niespodzianką. Na ile opór gospodarzy będzie skuteczny przekonamy się już w niedzielne popołudnie, oczywiście jeżeli aura okaże się łaskawa.

 

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:

9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Liszka

GTM Start Gniezno:

1. Marcin Nowak
2. Adrian Gała
3. Krzysztof Jabłoński
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. Patryk Fajfer

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

Sędzia: Paweł Słupski za Krzysztofa Meyze

Komisarz toru: Włodzimierz Kowalski

 23

źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!