Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - Speed Car Motor Lublin 39:50 (relacja)

poznanlublin 2017Nie było niespodzianki na Golęcinie. W zaległym meczu X rundy 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań przegrała z Speed Car Motorem Lublin 39:50. Była to pierwsza porażka „Skorpionów” w bieżącym sezonie na własnym torze.

Gospodarze prowadzili tylko na początku spotkania wygrywając dwa pierwsze wyścigi 4:2 i 3:2. W drugim biegu doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ po dobrym starcie, na wyjściu z pierwszego wirażu, Emil Peroń źle skontrował motocykl i zaliczył upadek. Junior gości szybko podniósł się z toru i pozostali zawodnicy mogli jechać dalej. Jednak na środku drugiego wirażu, jadący na drugiej pozycji, Wojciech Pilarski wyniósł się bardzo szeroko, zahaczył tylnym kołem o dmuchana bandę i również zapoznał się z nawierzchnią toru. Tym razem sędzia musiał zapalić czerwone światła, a junior gospodarzy jako sprawca przerwania wyścigu został wykluczony. Taki sam los spotkał Peronia, ponieważ w momencie upadku Pilarskiego stał już na murawie stadionu.

Goście bardzo szybko odpowiedzieli. Podwójnie wygrali trzecią odsłonę dnia i wyszli na jednopunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Spotkanie wbrew pozorom było zacięte, ponieważ przez większość pojedynku „Koziołki” prowadziły jednym lub trzema „oczkami”. Zwycięstwo różnicą 11 punktów przyjezdni zapewnili sobie dopiero podwójnie wygrywając oba biegi nominowane.

W sobotnie popołudnie kibice byli świadkami ciekawego widowiska, ponieważ było sporo walki na torze i kilka efektownych wyprzedzeń na dystansie.

Niestety organizacja zawodów na Golęcinie jest najsłabszą stroną klubu z Poznania. Po upadku Wojciecha Pilarskiego w wyścigu młodzieżowców, kibice długo czekali na jakąkolwiek informację o stanie zdrowia wychowanka Falubazu Zielona Góra. Po kilku minutach prezenter poinformował, że junior gospodarzy prawdopodobnie nie będzie zdolny do dalszej jazdy, ale zostanie w parku maszyn. Po kolejnych kilku minutach, tym razem spiker poinformował, że jednak ambulans z młodym zawodnikiem musi udać się do szpitala. Ponieważ na stadionie nie było trzeciej, transportowej karetki, kibice musieli czekać na wznowienie zawodów blisko 40 minut. Kolejnym przykładem złej organizacji była sytuacja z 14 wyścigu. W miejsce Marcela Kajzera, po raz trzeci z rzędu, miał jechać Przemysław Liszka. Niestety wychowanek Betardu Sparty Wrocław przekroczył czas dwóch minut i został wykluczony, ponieważ jego mechanicy zmuszeni byli pożyczyć koło, którego nie zdążyli zamontować do motocykla.

Podsumowując, drużyna gości była bardziej wyrównana, a gwiazdą pierwszej wielkości był Brytyjczyk Robert Lambert. Więcej spodziewano się po Bjarne Pedersenie, natomiast Stanisław Burza nie mógł odnaleźć się na poznańskim torze w dwóch swoich pierwszych startach. Z kolei gospodarze byli wyraźnie słabsi i mieli więcej „dziur” w składzie, a na dodatek już na początku spotkania stracili juniora. Przez większą części meczu wynik był „kontaktowy” za sprawą trójki liderów PSŻ-u: Borodulina, Borowicza i Jakobsena.