Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - Speed Car Motor Lublin (zapowiedź)

poznanlublin 2017W zaległym meczu X rundy 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą sobotę 15 lipca Speed Car Motor Lublin. Będzie to piąty mecz poznańskiej drużyny na własnym obiekcie. Wcześniejsze cztery pojedynki na Golęcinie zakończyły się zwycięstwami gospodarzy.

 

Na wstępie zapowiedzi należy zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie po raz kolejny podał godzinę rozpoczęcia spotkania. Zgodnie z Komunikatem nr 61/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2017-06/20340/komunikat612017poprawiony.pdf) początek zmagań oficjalnie zaplanowano na godz. 17.00, a nie na 16.45 jak podaje PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne m. in. z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I i II Ligi. Zdarza się to po raz siódmy z rzędu, wliczając odwołane spotkania z GTM Startem Gniezno i właśnie Speed Car Motorem Lublin, o czym już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach TUTAJ.

„Skorpiony” startują do tej pory według schematu: wysoka porażka na wyjeździe, minimalne zwycięstwo na własnym torze. Wszystko wskazuje na to, że ten schemat może zostać zakłócony w najbliższą sobotę, ponieważ goście z Lublina są liderem rozgrywek i głównym faworytem do awansu. Ponadto „Koziołki” nie lekceważą jednej z najsłabszych drużyn w kraju i awizują najsilniejsze zestawienie z dwójką zawodników zagranicznych, Duńczykiem Bjarne Pedersenem i Brytyjczykiem Robertem Lambertem. Zwłaszcza ten drugi jest motorem napędowym drużyny i liderem z prawdziwego zdarzenia. Jedyną zagadką w ekipie przyjezdnych jest zawodnik pod numerem 10, bowiem awizowany jest Stanisław Burza, a czy wychowanek Unii Tarnów rzeczywiście wystąpi na Golęcinie przekonamy się w sobotę przed godz. 17.00. Kandydatami do miejsca w składzie są także Maciej Kuciapa i Oskar Bober. Krajowi seniorzy drużyny przyjezdnej bardzo dobrze czują się na długich torach i tak z pewnością będzie w Poznaniu.

Trener gospodarzy Tomasz Bajerski nie zamierza eksperymentować i zgłosił sprawdzone zestawienie, zwłaszcza po bardzo udanym meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. i niespodziewanym zwycięstwie. W drużynie coraz pewniejszą pozycję ma Marcel Kajzer, który zanotował ostatnio bardzo udany występ i był jednym z najlepszych zawodników na torze. Drugim juniorem będzie z pewnością Wojciech Pilarski.

Zdecydowanym faworytem spotkania są goście i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Speed Car Motoru będzie dużą niespodzianką. Na ile opór gospodarzy będzie skuteczny przekonamy się już w sobotnie popołudnie.

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:
9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Liszka

Speed Car Motor Lublin:
1.
Bjarne Pedersen
2. Stanisław Burza
3. Paweł Miesiąc
4. Daniel Jeleniewski
5. Robert Lambert
6. Emil Peroń

Początek meczu: sobota, godz. 17.00

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

07

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!