Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski (zapowiedź)

poznanostrow logo 2017W meczu XI rundy 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 9 lipca TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Będzie to pierwsze spotkanie „Skorpionów” od czasu sławetnego „lania” w Opolu 15 czerwca br. (34:55).

 

W pierwszym, derbowym pojedynku obu zespołów górą byli ostrowianie, którzy wygrali 54:36. Na wstępie zapowiedzi należy zaznaczyć, że podstawowym warunkiem rozegrania meczu w najbliższą niedzielę jest korzystna pogoda i dojście do skutku barażu oraz finału Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie. Gdyby jedne z tych zawodów zostały odwołane i przełożone na kolejny dzień, wówczas odwołane zostaną wszystkie ligowe mecze w Polsce zaplanowane na 9 lipca.

 Gospodarze niedzielnego pojedynku rozegrali do tej pory na Golęcinie trzy mecze i wszystkie wygrali, ale rywale byli mniej wymagający. Tym razem do Poznania przyjedzie znacznie silniejsza drużyna, która ma już prawie zapewniony awans do fazy play off. Na dodatek derby rządzą się swoimi prawami.

 Należy tez zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie po raz kolejny podał godzinę rozpoczęcia spotkania. Zgodnie z Komunikatem nr 67/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2017-07/20514/komunikat672017.pdf) początek zmagań oficjalnie zaplanowano na godz. 17.00, a nie na 16.45 jak podaje PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne m. in. z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I i II Ligi. O podobnych praktykach klubu z Poznania od początku sezonu już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach TUTAJ

 Obie ekipy zgłosiły najsilniejsze zestawienia. Żółto-czarni dokonali jednej korekty w awizowanym składzie. Do drużyny powraca Marcel Kajzer, który zastąpi Łukasza Przedpełskiego, a rezerwowym juniorem będzie z pewnością Wojciech Pilarski. Liderami „Skorpionów” powinni być obcokrajowcy: Duńczyk Frederik Jakobsen i Rosjanin Władimir Borodulin.

 Z kolei goście awizują zestawienie również z dwójką zawodników zagranicznych: Australijczykiem Samem Mastersem i Brytyjczykiem Adamem Ellisem, który zastąpi doskonale znanego poznańskim kibicom Zbigniewa Sucheckiego. Na pozycji rezerwowego wystąpi z pewnością Maksymilian Bogdanowicz zamiast Marcela Studzińskiego.

 Faworytem derbowego meczu są goście, ale gospodarze tez nie są bez szans. Zapowiada się zacięty pojedynek, który może rozstrzygnąć się w biegach nominowanych. Na ile opór gospodarzy będzie skuteczny, przekonamy się już w niedzielne popołudnie, oczywiście jeżeli mecz dojdzie do skutku.

 

Awizowane składy:

 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:
9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Liszka

 TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
1. Adam Ellis
2. Patryk Dolny
3. Kamil Brzozowski
4. Łukasz Sówka
5. Sam Masters
6. Kamil Nowacki

 

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

Sędzia: Jerzy Najwer

Komisarz toru: Krzysztof Okupski

 03

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!