Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - Speed Car Motor Lublin (zapowiedź)

poznanlublin 2017W meczu X rundy 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą sobotę 17 czerwca Speed Car Motor Lublin. Będzie to czwarty mecz poznańskiej drużyny na własnym obiekcie. Wcześniejsze trzy pojedynki na Golęcinie zakończyły się zwycięstwami gospodarzy.

 

Na wstępie zapowiedzi należy zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie po raz kolejny podał godzinę rozpoczęcia spotkania. Zgodnie z Komunikatem nr 58/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2017-06/20292/komunikat582017.pdf) początek zmagań oficjalnie zaplanowano na godz. 17.00, a nie na 16.45 jak podaje PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne m. in. z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I i II Ligi. Zdarza się to po raz piąty z rzędu, wliczając odwołane spotkanie z GTM Startem Gniezno, o czym już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach (http://speedway.info.pl/index.php/example-pages/felietony/6837-o-ktorej-godzinie-mecze-w-poznaniu).

Kibice z Poznania zadają sobie pytanie, czy gospodarze zdołają podnieść się po „laniu” jakie dostali w miniony czwartek w Opolu? Porażka 34:55 w stolicy polskiej piosenki była klęską żółto-czarnych. Na domiar złego „Skorpiony” straciły juniora, który niedawno został wypożyczony z Ekantor.pl Falubazu. We wtorkowej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych na torze w Zielonej Górze, nowy nabytek PSŻ-u upadł tak niefortunnie, że doznał kontuzji nadgarstka. Jego przerwa w startach potrwa około dwóch tygodni. Jedyną niewiadomą w zestawieniu gospodarzy pozostaje zawodnik pod numerem 10. Czy trener gospodarzy Tomasz Bajerski zdecyduje się na wstawienie ponownie do składu Łukasza Przedpełskiego po kompromitującym występie w Opolu, czy też powróci do drużyny Marcel Kajzer? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem.

Z kolei goście awizują najsilniejsze zestawienie z dwójką zawodników zagranicznych, Duńczykiem Bjarne Pedersenem i Brytyjczykiem Robertem Lambertem. Zwłaszcza ten drugi jest motorem napędowym drużyny i liderem z prawdziwego zdarzenia. Lublinianie co prawda przegrali wysoko ostatni mecz ligowy w Gnieźnie z tamtejszym GTM Startem 33:57, ale ten wynik nie jest wykładnią poziomu sportowego „Koziołków”. Krajowi seniorzy drużyny przyjezdnej bardzo dobrze czują się na długich torach i tak z pewnością będzie na Golęcinie.

Zdecydowanym faworytem spotkania są goście i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Speed Car Motoru będzie dużą niespodzianką. Na ile opór gospodarzy będzie skuteczny przekonamy się już w sobotnie popołudnie, oczywiście jeżeli aura okaże się łaskawa.

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:
9. Władimir Borodulin
10. Łukasz Przedpełski
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Liszka

Speed Car Motor Lublin:
1. Bjarne Pedersen
2. Maciej Kuciapa
3. Paweł Miesiąc
4. Daniel Jeleniewski
5. Robert Lambert
6. Kamil Brzeziński

 

Początek meczu: sobota, godz. 17.00

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

 

źródło:informacja własna

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!