Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – GTM Start Gniezno (zapowiedź)

poznangniezno gtmW najbliższy weekend w 1 i 2 Lidze Żużlowej rozpocznie się runda rewanżowa zasadniczej części sezonu. W meczu VIII kolejki 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 4 czerwca sąsiada zza miedzy GTM Start Gniezno.

 


Przed tygodniem, w pierwszym spotkaniu tych drużyn, wyraźnie lepsi byli gnieźnianie, którzy wygrali 56:34. Gospodarze niedzielnego pojedynku rozegrali do tej pory na Golęcinie trzy mecze i wszystkie wygrali, ale rywale byli mniej wymagający. Tym razem do Poznania przyjedzie jeden z faworytów bieżących rozgrywek. A na dodatek derby rządzą się swoimi prawami. Na wstępie zapowiedzi należy zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie po raz kolejny podał godzinę rozpoczęcia spotkania. Zgodnie z Komunikatem nr 51/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2017-05/20067/komunikat512017.pdf) początek zmagań oficjalnie zaplanowano na godz. 17.00, a nie na 16.45 jak podaje PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne m. in. z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I i II Ligi. O podobnych praktykach klubu z Poznania od początku sezonu już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach (http://speedway.info.pl/index.php/example-pages/felietony/6837-o-ktorej-godzinie-mecze-w-poznaniu).


Tym razem żółto-czarni dokonali jednej korekty w awizowanym składzie. W porównaniu do wcześniejszych spotkań, Marcela Kajzera zastąpi Łukasz Przedpełski, a rezerwowym juniorem będzie z pewnością Wojciech Pilarski. W ostatnich dniach działacze PSŻ-u zakontraktowali nowego zawodnika, Brytyjczyka Daniela Kinga. Zaangażowanie obcokrajowca jest czymś w rodzaju „na wszelki wypadek”, ponieważ dwoma najsilniejszymi ogniwami poznańskiej drużyny są Duńczyk Frederik Jakobsen i Rosjanin Władimir Borodulin. King może liczyć na stary tylko w przypadku kontuzji lub zajętego terminu któregoś z liderów.


Z kolei goście awizują najsilniejsze zestawienie z dwójką zawodników zagranicznych: Szwedem Oliverem Berntzonem i Czechem Eduardem Krcmarem. Miejsca w składzie nie wywalczył sobie nawet Adrian Gała, który doskonale zna poznański tor, ponieważ w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław.
Faworytem derbowego meczu są goście i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Startu będzie dużą niespodzianką. Na ile opór gospodarzy będzie skuteczny przekonamy się już w niedzielne popołudnie, oczywiście jeżeli aura okaże się łaskawa.

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:
9. Władimir Borodulin
10. Łukasz Przedpełski
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Liszka

GTM Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Oliver Berntzon
3. Krzysztof Jabłoński
4. Eduard Krcmar
5. Mirosław Jabłoński
6. Damian Stalkowski

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Włodzimierz Kowalski

Ceny biletów:
Bilet normalny - 18 zł
Bilet normalny trybuna numerowana - 26 zł
Bilet junior 1 zł (upoważnia do wstępu na mecze dzieci oraz młodzież od 6 do 12 roku życia tj. urodzeni w latach 2005 – 2012 za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu zawierającego datę urodzenia)
Wstęp wolny dla dzieci do 6 roku życia tj. urodzone w roku 2013 i później – bez prawa do zajmowania miejsc siedzących

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!