Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – Stal-Met Kolejarz Opole (zapowiedź)

poznanopole 2016W meczu VI rundy 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą sobotę 20 maja Stal-Met Kolejarz Opole. Będzie to trzeci mecz poznańskiej drużyny na własnym obiekcie. Wcześniejsze dwa spotkania na Golęcinie zakończyły się zwycięstwami gospodarzy.

 

W poprzedniej kolejce żółto-czarni wysoko przegrali w Lublinie z miejscowym Speed Car Motor 32:58. Na wstępie zapowiedzi należy zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie po raz kolejny podał godzinę rozpoczęcia spotkania. Zgodnie z Komunikatem nr 38/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego (https://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gksz/2017-05/19793/komunikat382017.pdf) początek zmagań oficjalnie zaplanowano na godz. 17.00, a nie na 16.45 jak podaje PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne m. in. z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I i II Ligi. Zdarza się to po raz trzeci z rzędu, o czym już wcześniej pisaliśmy na naszych łamach TUTAJ

Sobotni mecz zapowiadał się jako ostatni z cyklu „łatwiejszych spotkań PSŻ-u na Golęcinie”, tymczasem może być bardzo wyrównany i zarazem nerwowy dla miejscowych. Wszystko za sprawą dużego osłabienia „Skorpionów”, ponieważ jeden z liderów gospodarzy Frederik Jakobsen musi startować w tym dniu w rundzie kwalifikacyjnej do IMŚJ w szwedzkiej Eskilstunie. Młody Duńczyk był do tej pory, na torze Olimpii, jednym z trzech liderów żółto-czarnych. W obliczu absencji Jakobsena kibice zobaczą w akcji innego młodego Duńczyka Kaspera Lykke Nielsena, który będzie startował w drugiej parze z Mateuszem Borowiczem. Trener PSŻ-u Tomasz Bajerski zdecydował się na jeszcze jeden manewr, mianowicie pod numerem 10 tym razem wystartuje Daniel Pytel, a prowadzącym trzecią parę będzie Marcel Kajzer.

Z kolei goście awizują najsilniejsze zestawienie z dwójką zawodników zagranicznych: Rosjaninem Denisem Gizatullinem i Niemcem Kevinem Woelbertem.

Opolanie przegrali do tej pory wszystkie trzy ligowe spotkania, w tym dwa mecze na własnym torze. Na korzyść gospodarzy będzie z pewnością przemawiał atut własnego toru, ale czy to wystarczy do odniesienia trzeciego zwycięstwa na Golęcinie przekonamy się już w sobotnie popołudnie, oczywiście jeżeli aura okaże się łaskawa.

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:

9. Wladimir Borodulin
10. Daniel Pytel
11. Mateusz Borowicz
12. Kasper Lykke Nielsen
13. Marcel Kajzer
14. Przemysław Liszka

Stal-Met Kolejarz Opole:

1. Denis Gizatullin
2. Dawid Stachyra
3. Adrian Gomólski
4. Marcin Rempała
5. Kevin Woelbert
7. Jarosław Krzywosz

Początek meczu: sobota, godz. 17.00

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Stanisław Pieńkowski

 Ceny biletów:
Bilet normalny - 18 zł
Bilet normalny trybuna numerowana - 26 zł
Bilet junior 1 zł (upoważnia do wstępu na mecze dzieci oraz młodzież od 6 do 12 roku życia tj. urodzeni w latach 2005 – 2012 za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu zawierającego datę urodzenia)
Wstęp wolny dla dzieci do 6 roku życia tj. urodzone w roku 2013 i później – bez prawa do zajmowania miejsc siedzących

 12

 

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!