Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – KSM Krosno (zapowiedź)

poznankrosnoW zaległym meczu III rundy 2 Ligi Żużlowej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą środę 3 maja KSM Krosno. Pierwotnie mecz miał się odbyć 22 kwietnia, ale na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne.

 

Będzie to drugi mecz poznańskiej drużyny na własnym obiekcie. W pojedynku inaugurującym bieżące rozgrywki „Skorpiony” pokonały w Lasku Golęcińskim Kolejarz Rawicz 52:38, a minioną sobotę przegrały w Ostrowie Wielkopolskim z TŻ Ostrovią 54:36. W drugiej kolejce żółto-czarni pauzowali. Na wstępie zapowiedzi należy zwrócić uwagę, że organizatorzy meczu, czyli klub z Poznania, błędnie podał godzinę rozpoczęcia spotkania w pierwszym i w drugim terminie. Zgodnie z Komunikatem nr 22/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego początek zmagań 22 kwietnia oficjalnie zaplanowano na godz. 16.00, a nie na 15.45 jak podał PSŻ na facebooku i w różnych środkach masowego przekazu. Jest to niezgodne z Art. 11 Regulaminu Organizacyjnego Rozgrywek DM I Ligi i II Ligi. Z kolei 3 maja, zdaniem organizatorów, mecz jest zaplanowany na godz. 13.45, a w Komunikacie nr 23/2017 Głównej Komisji Sportu Żużlowego możemy znaleźć godz. 14.00 jako porę rozpoczęcia meczu III kolejki DM II Ligi. Sytuacja taka zdarza się to po raz trzeci z rzędu, ponieważ początek pierwszego meczu z Kolejarzem Rawicz klub ze stolicy Wielkopolski również zaplanował na godz. 13.45, co nie miało prawa się zdarzyć zgodnie z Art. 728. Regulaminu DMP, DM I Ligi i DM II Ligi. Z powyższego artykułu jednoznacznie wynika, że w dni wolne od pracy nie można wcześniej rozpoczynać meczu niż o godz. 14.00. Niesie to ze sobą jeszcze inne konsekwencje, o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu.

Gospodarze wychodzą z założenie, że zwycięskiego składu się nie zmienia i awizują identyczne zestawienie par jak w spotkaniu z Kolejarzem Rawicz. Rezerwowym juniorem w ekipie miejscowych będzie z pewnością Przemysław Liszka.

Z kolei drużynę gości wzmocni dwóch obcokrajowców - Rosjanin Ilja Czałow i Francuz David Bellego. Młody Rosjanin jest doskonale znany poznańskim kibicom, ponieważ w sezonie 2011 startował w drużynie ze stolicy Wielkopolski. Pod numerem 4 zgłoszony został Wojciech Lisiecki, który miał w bieżącym sezonie startować ze Skorpionem na plastronie.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta zaległego spotkania. Drużyna PSŻ-u w dwóch treningach punktowanych na własnym torze oraz w pierwszym meczu ligowym z Kolejarzem Rawicz odniosła komplet zwycięstw, co przemawia na korzyść gospodarzy. Tylko w ostatnim treningu punktowanym, o którym prawie nikt nie wiedział, „Skorpiony” przegrały na stadionie Olimpii z Get Well Toruń 34:44. Dobrze, że tym razem klub z Poznania nie zapomniał poinformować o zaległym meczu. Z kolei goście stoczyli zacięty pojedynek w Ostrowie w I kolejce zmagań. Jakim wynikiem zakończy się mecz III rundy 2 Ligi Żużlowej przekonamy się już w środowe popołudnie. Oczywiście jeżeli aura okaże się łaskawa.

 

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:

9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12.
Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Bartosz Tyras

KSM Krosno:

1. Mariusz Fierlej
2. Ilja Czałow
3. Mariusz Puszakowski
4. Wojciech Lisiecki
5. David Bellego
6. Oscar Nocuń

 
Początek meczu: środa, godz. 14.00

Sędzia: Tomasz Proszowski
Komisarz toru: Krzysztof Guz

Ceny biletów:
Bilet normalny - 18 zł
Bilet normalny, trybuna numerowana - 26 zł
Bilet junior 1 zł (upoważnia do wstępu na mecze dzieci oraz młodzież od 6 do 12 roku życia tj. urodzeni w latach 2005 – 2012 za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu zawierającego datę urodzenia)
Wstęp wolny dla dzieci do 6 roku życia tj. urodzone w roku 2013 i później – bez prawa do zajmowania miejsc siedzących.

 14

 źródło:informacja własna

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!