Sport to zdrowie

poznanJeśli jednak z nieznanych względów tego zdrowia zabraknie, to właśnie sport często jest mostem łączącym w sobie cechy walki o najcenniejszy dar jakim jest życie! Poznańskie Stowarzyszenie Żużla pragnie ogłosić, iż partnerem społecznym została Drużyna Szpiku - grupa wolontariuszy pomagająca koordynować wszelkie działania Fundacji Anny Wierskiej Dar Szpiku.


Współpraca pomiędzy PSŻ Poznań a Drużyną Szpiku ma jeden jasno przyświecający cel - uświadamiać i pomagać w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych krwi, a co za tym idzie progagować ideę pozyskiwania dawców szpiku.W ramach społecznej współpracy w trakcie meczów żużlowych na poznańskim Golęcinie, kibice będą mieli okazję odwiedzać namiot Drużyny Szpiku i dowiedzieć się jak dołączyć do rodziny potencjalnych dawców!


W ramach partnerstwa zawodnicy PSŻ Poznań będą towarzyszyć Drużynie Szpiku w akcjach społecznych podczas wielu imprez w Poznaniu, w tym między innymi podczas targów Sport Expo, czy Poznańskiego Pólmaratonu i Maratonu. Poznańska drużyna Skorpionów tym samym dołączyła do elitarnego grona osobistości obecnie wspierających Fundację, takich jak Sylwia Grzeszczak czy Katarzyna Bujakiewicz. PSŻ Poznań ze swojej strony obiecuje przyczynić się do wzrostu potencjalnych dawców i dokonać wszelkich starań aby współpraca przyniosła oczekiwane efekty.


Od dziś jesteśmy jedną DRUŻYNĄ łączącą sport ze zdrowiem - nie tylko własnym, ale też innych!

 

źródło:informacja prasowa

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!