Zgrupowanie PSŻ Poznań

poznanPoznańskie Stowarzyszenie Żużla - wzorem innych ośrodków „czarnego sportu” - organizuje kilkudniowe zgrupowanie drużyny. W odróżnieniu od większości klubów, które w okresie zimowym obierają przede wszystkim kurs na ośrodki narciarskie, specyficzne jest miejsce jego przeprowadzenia – żużlowcy popularnych „Skorpionów” spotkają się  bowiem w  samym Poznaniu.

 

Jak tłumaczy Prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński, wybór miejsca tegorocznego mini - zgrupowania  podyktowany jest racjonalnymi przesłankami - „W odróżnieniu od kilku innych zespołów, które swoje zgrupowania zorganizowały w polskich górach,  a niektóre nawet w alpejskich kurortach narciarskich, zdecydowaliśmy się zaprosić  naszych zawodników na kilka dni do stolicy Wielkopolski. Obrana przez nas forma przygotowań służy przede wszystkim integracji żużlowców pomiędzy sobą, jak i z osobami działającymi w klubie. Uznaliśmy, iż sam Poznań oferuje w tym zakresie naprawdę szeroki wachlarz atrakcji,  które z całą pewnością przyczynią się do „scementowania” dobrej atmosfery w naszej drużynie”. W grafiku znalazło się miejsce zarówno na wspólną zabawę i chwilę wytchnienia (bowling, spacer po Starym Rynku), jak i wytężoną pracę fizyczną (basen). Bazą pobytową żużlowców będzie bardzo dobrze przygotowany do przyjęcia zawodników kompleks na Golęcinie, który posiada własną siłownię. Jego lokalizacja praktycznie przy torze żużlowym stanowi kolejny argument dla organizacji zgrupowania „na miejscu”.

Drugim z istotnych powodów wyboru miejsca zgrupowania jest chęć naszych żużlowców do długofalowej promocji speedwaya w Poznaniu - „Chcielibyśmy, aby nasi zawodnicy od samego początku czuli więź z kibicami oraz aby brali czynny udział w pozyskiwaniu nowych fanów tej dyscypliny w naszym mieście. Stąd w harmonogramie zgrupowania założono m.in. spotkania zawodników z dziećmi aż w ośmiu przedszkolach na terenie całego Poznania (1, 30, 66, 87, 96, 100, 116 i 188).  Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, iż odzew na akcję dyrektorów poznańskich szkół i przedszkoli przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, co nas bardzo cieszy. Niestety nie będziemy w stanie odwiedzić wszystkich zainteresowanych w ciągu tych kilku dni. Dlatego też podjęliśmy decyzję o w miarę możliwości cyklicznym organizowaniu podobnych wydarzeń” - tłumaczy Ładziński.

Plan samego zgrupowania może robić wrażenie, biorąc pod uwagę jego intensywność. Klubowi włodarze przygotowali bardzo napięty grafik. Na pewno zawodnicy nie będą zatem narzekać na nadwyżkę wolnego czasu.


PLAN ZGRUPOWANIA PSŻ POZNAŃ

23 luty 2016

8.00 – zbiórka na Golęcinie wszystkich zawodników

8.30 - wyjazd do  4 przedszkoli w Poznaniu – spotkania z dziećmi w przedszkolach rozpoczną się około godziny 9.15 i trwać będą do 11.00 - 11.30 w kilku grupach

1) Przedszkole nr 30 (Szamotulska)
2) Przedszkole nr 66 (Noskowskiego)
3) Przedszkole nr 96 (Janickiego)
4) Przedszkole nr 116 (Pod Lipami)

13.05 – lądowanie samolotu SAS z Kopenhagi – przylatują Kasper Lykke Nielsen i Frederik Jakobsen

14.00 – Obiad

16.00 – basen sportowy – trening (basen Delfin ul. Dąbrowskiego)

18.30 – Kolacja

20.00 – bowling

24 luty 2016

8.00 – śniadanie

8.30 - wyjazd do  4 przedszkoli w Poznaniu – spotkania z dziećmi e przedszkolach rozpoczną się około godziny 9.15 i trwać będą do 11.00 - 11.30

1) Przedszkole nr 1 (Jawornicka)
2) Przedszkole nr 87 (Św. Czesława)
3) Przedszkole nr 100 (Swoboda)
4) Przedszkole nr 188 (oś Dębina)

14.00 – Obiad

16.00 – basen sportowy – trening (basen Delfin ul. Dąbrowskiego)

18.30 – Kolacja

20.00 – Spotkanie zawodników ze sponsorami klubu PSŻ Poznań

25 luty 2016

8.30 – śniadanie

9.30 – spotkanie z trenerem, Zarządem, oraz kierownikiem drużyny – omówienie strategii na sezon, wybranie kapitana drużyny

11.30 – wyjazd do centrum miasta - spacer

14.00 – Obiad

 

źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!