Lotto Poznań Speedway Cup

poznanWielkimi krokami nadchodzi II turniej Lotto Poznań Speedway Cup. Już w najbliższą niedzielę – 30 sierpnia – o godz. 16.30 ponownie rozpocznie się żużlowe ściganie na poznańskim Golęcinie. Dzięki wsparciu z Budżetu Obywatelskiego i zaangażowaniu całego zespołu Lechma Oskar PSŻ Poznań będziemy mieli okazję zasiąść na nowych siedziskach.

 


W trakcie turnieju realizowana będzie zbiórka materiałów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Akcja „Wyprawka od serca – bo jest w Tobie dobro” przybiera już kształt cykliczny. W zeszłym roku po akcji klub PSŻ przekazał na rzecz MOPR Poznań między innymi 75 par obuwia i prawie 600 zeszytów. Tym razem klub również liczy na dobre serca mieszkańców Poznania. Na stadionie zostaną wyznaczone specjalne miejsca, w których będzie można pozostawić dary.

Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat klubu dotyczący warunków sprzedaży biletów, a także listę startową zawodników.

OFICJALNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY SPRZEDAŻY BILETÓW NA II TURNIEJ LOTTO POZNAŃ SPEEDWAY CUP

1. LOTTO Poznań Speedway Cup jest imprezą biletowaną. W sprzedaży jest pula 999 biletów. Sprzedaż biletów prowadzimy w sobotę od godziny 10.00 do godziny 18.00. Na FB i stronie klubowej po zamknięciu kasy poinformujemy o ilości dostępnych biletów. Jeżeli w sobotę po zamknięciu kas będą dostępne bilety, uruchomimy sprzedaż w niedzielę  o czym poinformujemy na FB i stronie klubowej.
2. Nie ma w sprzedaży biletów ulgowych.
3. W sprzedaży są 3 rodzaje biletów:
a) bilet normalny w cenie 20,00 zł – uprawnia do wejścia na stadion
b) bilet normalny na trubunę główną 40,00 zł – uprawnia do wejścia na stadion i wydzieloną strefę trybuny głównej (w cenie tych biletów program zawodów + żużlowy poczęstunek – tylko 250 sztuk)
c) mini karnet w cenie 40,00 zł – uprawnia do wejścia na najbliższe 3 imprezy żużlowe na Golęcinie (30 sierpnia - II TURNIEJ LOTTO POZNAŃ SPEEDWAY CUP, 15 września Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, 19 września - III Finałowy TURNIEJ LOTTO POZNAŃ SPEEDWAY CUP)
4. Dzieci i młodzież (do ukończenia 12 roku życia) wchodzą bezpłatnie na podstawie aktualnej legitymacji szkolnej.
5. Płatność za bilet – gotówka lub karta płatnicza.
6. Bilety będą sprzedawane w kasie stadionu w następujących dniach i godzinach:
a) 28 sierpnia od godziny 15.30 do 18.00 (piątek)
b) 29 sierpnia od godziny 11.00 do 15.00 (sobota)
c) 30 sierpnia od godziny 11.00 do 16.30 (niedziela –dzień zawodów)
7. Program zawodów 5,00 zł.
8. Nasz sponsor Centrum Turystyki OSKAR ufundował 2-osobową wycieczkę do Heide Park-u w Niemczech. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy wypełnić i przekazać hostessom kupon zamieszczony w programie zawodów lub otrzymany przy zakupie biletu.
9. Ceny cateringu na stadionie: kiełbasa z grilla – 6,00zł porcja, woda „Skorpion” – 2,00zł (0,5l gazowana lub 0,5l niegazowana), dodatkowo w bardzo dobrych cenach także lody, popcorn i piwo.
10. Uprzejmie prosimy o dojazd komunikacją miejską !!!!

Dojście albo od strony ul. Wojska Polskiego albo od pętli tramwajowej na Ogrodach, przez ul. Botaniczną, wzdłuż Rusałki i stadionu lekkoatletycznego.

Lista uczestników II turnieju PSC:

1.Piotr Dziatkowiak - 3ton Slany - Żużlowiec urodzony w Lesznie do poznańskiego klubu trafił w 2006 roku, jednak podstawowym juniorem stał się dopiero w sezonie 2008. Wtedy w barwach pierwszoligowych Skorpionów wystąpił w 17 spotkaniach. Po zakończeniu przygody w PSŻ reprezentował kluby z Piły i Rawicza. W tym sezonie „Dziadek” skupił się głównie na startach w lidze czeskiej oraz turniejach indywidualnych. W tym sezonie podpisał też kontrakt z Kolejarzem Rawicz.


2.Dawid Wawrzyniak - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - 17-letni wychowanek Startu Gniezno będzie najmłodszym zawodnikiem startującym w nadchodzącym turnieju. Mimo młodego wieku Dawid jest już zaprawionym w ligowych bojach żużlowcem. W poprzednim sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach swojego zespołu. W tym roku także jest już podstawowym zawodnikiem Startu, a wyższa niż w zeszłym sezonie średnia świadczy o tym, że Wawrzyniak robi stałe postępy.


3.Ondrej Smetana - Lechma Oskar PSŻ Poznań - 20-letni wychowanek klubu Grepl PDK Mseno coraz śmielej poczyna sobie na żużlowych torach, czego efektem było podpisanie kontraktu z poznańską drużyną. Młody Czech już w poprzednim sezonie miał za sobą udane występy w ojczyźnie, a w tym sezonie potwierdza, że jest jedną z największych nadziei naszych południowych sąsiadów. Świetnie obrazują to wyniki dwóch rund Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech, w których Ondrej zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce.


4.Adrian Szewczykowski - Lechma Oskar PSŻ Poznań - Adrian to wychowanek Stali Gorzów, a w sezonach 2010 i 2011 zdobywał punkty dla PSŻ. Były to lata, w których nasza drużyna startowała w I lidze. Szczególnie w pierwszym roku startów w Poznaniu Szewczykowski dał się poznać jako wartościowy jeździec. Uzyskał wtedy średnią biegową 1.439, co było bardzo dobrym wynikiem jak na juniora. Zimą tego roku zdecydował się na powrót na Golęcin podpisując 2-letni kontrakt. Podczas lipcowych zawodów wyraził nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie mu dane jeździć w lidze w barwach PSŻ.


5.Maciej Fajfer - Polonia Piła - Wychowanek gnieźnieńskiego Startu miał okazję występować przed poznańską publicznością jako żużlowiec PSŻ. W sezonie 2011 pojechał 12 meczów, szczególnie korzystnie prezentując się w kilku domowych meczach Skorpionów. W kolejnych latach reprezentował zespoły z Krakowa i Gniezna. W obecnym sezonie Maciek jest zawodnikiem Victorii Piła, w barwach której startuje w Polskiej Drugiej Lidze Żużlowej.  https://www.facebook.com/pages/Maciej-Fajfer-Team


6.Kamil Pulczyński - KMŻ Lublin  - Wychowanek toruńskiego Apatora, gdzie przez kilka lat był podstawowym zawodnikiem formacji juniorskiej. Po przekroczeniu wieku młodzieżowca jeździł dla Victorii Piła, a w tym sezonie jest żużlowcem KMŻ Motor Lublin. Wraca po poważnej kontuzji, która mogła zakończyć jego sezon. Kamil zdążył już jednak odjechać jeden mecz ligowy, a w najbliższą niedzielę będzie miał okazję zaprezentować się poznańskiej publiczności.


7.Emil Pulczyński - Lechma Oskar PSŻ Poznań - Emil zimą tego roku zdecydował się na podpisanie 2-letniego kontraktu na starty w PSŻ Poznań. Pulczyński to wychowanek klubu z Torunia, gdzie wraz z bratem Kamilem od chwili wstąpienia do szkółki żużlowej uchodzili za bardzo utalentowanych adeptów. Od momentu uzyskania licencji, przez 5 sezonów, był podstawowym juniorem popularnych Aniołów w barwach których zdobył dwa srebrne i dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Po opuszczeniu macierzystego zespołu przeniósł się do Łodzi, a następnie Piły.


8.Daniel Pytel - Speedway Wanda Instal Kraków - Wychowanek Falubazu już w pierwszym roku startów w barwach drugoligowego PSŻ zaskarbił sobie sympatię kibiców wykręcając świetną jak na juniora (Daniel miał wtedy 19 lat) średnią 1.981. W kolejnych sezonach był ważnym ogniwem zespołu występującym na pozycji młodzieżowca. Po opuszczeniu Poznania Pytel występował w klubach z Ostrowa i Rybnika. Od sezonu 2014 reprezentuje barwy Speedway Instal Wandy Kraków. Daniel świetnie zaprezentował się w pierwszym turnieju „Lotto Poznań Speedway Cup”, który wygrał zdobywając komplet punktów.


9.Rafał Konopka - Redcar Bears – Urodzony w Lesznie żużlowiec przygodę z czarnym sportem rozpoczął dużo później, niż zwykli to robić inni juniorzy. Licencję zdał w wieku 20 lat, a pierwsze ligowe starty zaliczał rok później w barwach klubów z Łodzi i Gniezna. Od dłuższego czasu skupia się na startach w lidze brytyjskiej, gdzie w tym sezonie podpisał kontrakt z Redcar Bears. Dzięki możliwości jazdy jako gość startuje także w innych klubach, ostatnie mecze Rafała to pojedynki w barwach m.in. Peterborough Panthers.

 

10.Marcin Jędrzejewski Polonia Bydgoszcz - Marcin to zawodnik, który ma za sobą sześć lat jazdy w PGE Ekstralidze w barwach Polonii Bydgoszcz, gdzie wraz z Krzysztofem Buczkowskim tworzył bardzo zgraną parę juniorską. Kolejne cztery lata spędził on w drugiej lidze, w klubach z Opola, Łodzi i Piły, gdzie zawsze był solidnym wsparciem zespołu, dwukrotnie przekraczając w sezonie średnią dwóch punktów na bieg. W 2014 roku zdecydował się na powrót do Polonii, gdzie niezmiennie daje się poznać jako rzadko zawodzący zawodnik. W pierwszym turnieju „Lotto Poznań Speedway Cup” otarł się o podium zdobywając 9 pkt.https://www.facebook.com/SiopekRacing


11.Łukasz Sówka Wybrzeże Gdańsk - Zawodnik ten poważną karierę rozpoczął od trzeciego miejsca w finale Brązowego Kasku, kiedy to ustąpić musiał jedynie Patrykowi Dudkowi i Maciejowi Janowskiemu. Świetny występ szesnastolatka nie umknął działaczom klubów ekstraligowych, czego skutkiem był przenosiny Łukasza do Falubazu Zielona Góra. Mimo świetnych wyników na samym początku kariery nie udało mu się na stałe przebić do składu ówczesnego Drużynowego Mistrza Polski i kolejne lata spędził w klubach z Ostrowa i Rzeszowa, gdzie dał się poznać jako bardzo pewny punkt formacji juniorskiej. 11 lipca na Golęcinie zajął trzecie miejsce, a gdyby nie wpadka w jego drugim biegu, mógłby powalczyć nawet o zwycięstwo.


12.Damian Adamczak - Orzeł Łódź – Wychowanek bydgoskiej Polonii, który szczyt dotychczasowej formy osiągnął już po odejściu z macierzystego klubu. W sezonie 2012 w barwach Orła Łódź był zdecydowanie najlepszym juniorem I ligi, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na świetnym ósmym miejscu. Od tamtej pory startował w klubie z Gniezna, a przed tym sezonem wrócił do Łodzi, w której tak kapitalnie radził sobie kilka lat temu.


13.Thomas Venstad - Outrup Speedway Club – brak szczegółowych informacji.


14.Oleg Mihailov  - Lokomotiv Daugavpils – Młody wychowanek łotewskiego klubu nie miał okazji startować na polskich torach, jednak wg wielu ekspertów ma szanse zaistnieć kiedyś na żużlowych torach. Zdają się to potwierdzać chociażby wyniki ostatnich Otwartych Mistrzostw Łotwy, gdzie dzielnie radził sobie w gronie dużo bardziej doświadczonych i znanych zawodników (jak chociażby Gafurow, Lebiediew czy Pieszczek).


15.Denis Zvorgin – Lokomotiv Daugavpils – Najnowszy z „produktów” żużlowej szkółki Lokomotivu. Już w zeszłym sezonie w wieku 15 lat debiutował wśród seniorów, między innymi wygrywając cykl Indywidualnych Mistrzostw Estonii. Podobnie jak Mihailov nie zdążył jeszcze zadebiutować na polskich torach, zatem najbliższy „Lotto Poznań Speedway Cup” będzie pierwszą okazją do startów na naszych stadionach.


16.Mateusz Burzyński – 17-o letni wychowanek Falubazu Zielona Góra od czasu zdobycia licencji w poprzednim sezonie bardzo aktywnie uczestniczy w juniorskich zawodach organizowanych w Polsce. O potencjale zawodnika świadczy fakt, że zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej grupy południowej cyklu Nice Cup, w którym startowali najmłodsi żużlowcy. Mateusz zdążył się już zaprezentować poznańskiej publiczności, wziął bowiem udział w poprzednim turnieju cyklu „Lotto Poznań Speedway Cup”.

30 sierpnia – niedziela godzina 16.30 jest to godzina startu pierwszego biegu !

źródło:informacja prasowa

 

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!