2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils (zapowiedź)

DSC06840

W zaległym meczu VI rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 8 sierpnia Trans MF Landshut Devils.

PoznanLandshutWszystko na to wskazuje, że będą to przedostatnie zawody żużlowe w bieżącym roku na Golęcinie. Gospodarze mają tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy play off. Aby do tego mogło dojść „Skorpiony” musiałyby wygrać wszystkie trzy spotkania jakie pozostały zawodnikom z Poznania do końca rundy zasadniczej, w tym za trzy punkty z Niemcami. W ten sposób żółto-czarni zgromadziliby 9 „oczek”. W niedzielę będzie to jednak niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ w pierwszym pojedynku w Landshut lepsi okazali się gospodarze wygrywając aż 58:32. Przyjezdni zdobywając punkt bonusowy zamkną miejscowym jedną z dróg awansu do finałowej części rozgrywek. Innym niezwykle trudnym zadaniem stojącym przed drużyną z Wielkopolski będzie wywalczenie 46 „oczek” w Rzeszowie. Czy to będzie realne?

Do niedzielnego meczu Niemcy awizują najsilniejsze zestawienie. Z kolei w drużynie PSŻ-u do składu po kontuzji wraca Duńczyk Matias Nielsen, który zastąpi swojego rodaka Jonasa Seifert-Salka. Szkoleniowiec gospodarzy Piotr Paluch na razie nie zgłosił żadnego zawodnika pod numerem 9., ale wszystko na to wskazuje, że ekipę z grodu Przemysława wzmocni doskonale znany miejscowym kibicom „gość” ze Stali Gorzów Rafał Karczmarz.

W niedzielne popołudnie zapowiada się niezwykle emocjonujące widowisko, tylko z jakim efektem końcowym dla „Skorpionów”? Przekonamy się o tym już za kilka godzin. Warunki pogodowe też powinny okazać się łaskawe.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. 
10. Matias Nielsen
11. Lars Skupień
12. Robert Chmiel
13. Kevin Woelbert
14. Kacper Kłosok
15. Jan Rachubik

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Tobias Busch
3. Michael Haertel
4. Dimitri Berge
5. Martin Smolinski
6. Norick Bloedorn

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

Sędzia: Kacper Bryła

Komisarz toru: Aleksander Janas + praktykant Łukasz Łukowski

 

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!