2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – 7R Stolaro Stal Rzeszów (zapowiedź)

DSC06900

W meczu I rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 30 maja 7R Stolaro Stal Rzeszów.

PoznanRzeszów 2021Po ostatniej zmianie terminarza będzie to formalnie dopiero 1. kolejka 2. Ligi Żużlowej. Wcześniej rozegrane mecze zaliczone zostaną jako spotkania rozegrane awansem.

Początek sezonu dla obu drużyn był fatalny. Goście z Rzeszowa w jedynym do tej pory rozegranym pojedynku przegrali w Rawiczu 40:49. Z kolei gospodarze wysoko ulegli w Opolu miejscowemu Kolejarzowi 35:55, a następnie przegrali na swoim torze z Kolejarzem Rawicz 42:48.

W stosunku do pierwszych spotkań w obu zespołach nastąpią zmiany w składach. W ekipie gości zabraknie lidera rzeszowian Sama Mastersa, który w niedzielę na mecz w Anglii, a przypadku tego zawodnika pierwszeństwo mają starty w lidze angielskiej. Zabraknie też Dawida Stachyry. W ich miejsce goście awizują Patryka Rolnickiego i Ilię Czałowa. Możliwy jest też występ wypożyczonego z Ostrowa Adriana Cyfera.

Z kolei w ekipie „Skorpionów” za Fina Tero Aarnio wraca do składu Jonas Seifert-Salk, natomiast Roberta Chmiela zastąpi w charakterze „gościa” gorzowianin Rafał Karczmarz.

W obliczu osłabienia rzeszowian, więcej atutów mogą mieć gospodarze i to miejscowi zawodnicy będą faworytami niedzielnego spotkania.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. Rafał Karczmarz (gość)
10. Matias Nielsen
11. Lars Skupień
12. Jonas Seifert-Salk
13. Kevin Woelbert
14. Kacper Kłosok
15. Szymon Szwacher

7R Stolaro Stal Rzeszów:
1. Hubert Łęgowik
2. Adam Ellis
3. Tim Soerensen
4. Patryk Rolnicki
5. Ilja Czałow
6. Mateusz Majcher
7. 

Początek meczu: niedziela, godz. 18.00

Sędzia: Ryszard Bryła

Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

 

 źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!