2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (zapowiedź)

DSC06840

W meczu II rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 23 maja Metalikę Recycling Kolejarza Rawicz.

PoznanRawicz 2021W pierwszych ligowych potyczkach w bieżącym roku, goście z Rawicza pewnie pokonali na własnym torze 7R Stolaro Stal Rzeszów 49:40, a gospodarze wysoko przegrali w Opolu z miejscowym Kolejarzem 35:55.

W stosunku do pierwszych spotkań w obu zespołach nastąpią zmiany w składach. W ekipie „Skorpionów” Jonasa Seifert-Salka zastąpi Fin Tero Aarnio. W niedzielnym meczu nie będą mogli wspomóc żółto-czarnych w charakterze „gości” zawodnicy gorzowskiej Stali Rafał Karczmarz i Wiktor Jasiński, ponieważ tego samego dnia wicemistrzowie Polski podejmować będą na stadionie im. Edwarda Jancarza w zaległym meczu PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa.

Z tego samego powodu jeszcze bardziej osłabione przystąpią do rywalizacji rawickie „Niedźwiadki”. W niedzielny wieczór Unia Leszno będzie odrabiać ligowe zaległości na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu i dlatego w awizowanym składzie przyjezdnych brakuje Jaimona Lidseya, Krzysztofa Sadurskiego i Kacpra Pludry. Na Golęcin zawita natomiast jeden z liderów gości Szymon Szlauderbach.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta najbliższych derbów Wielkopolski. Wydaje się jednak, że więcej atutów będą mieć gospodarze. Problemem mogą być jednak warunki pogodowe, ponieważ synoptycy przewidują, że w niedzielne popołudnie w Poznaniu wystąpią opady deszczu.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. Robert Chmiel
10. Kevin Woelbert
11. Lars Skupień
12. Tero Aarnio
13. Matias Nielsen
14. Kacper Kłosok
15.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:
1. Damian Baliński
2. Matthew Gilmore
3. Keynan Rew
4. Szymon Szlauderbach
5. Damian Dróżdż
6.
7. Hubert Ścibak

Początek meczu: niedziela, godz. 15.00

Sędzia: Piotr Stefankiewicz

Komisarz toru: Waldemar Cisoń

Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek

 

 

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!