2LŻ: Power Duck Iveston PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole (zapowiedź)

DSC05356

W meczu rewanżowym pierwszej rundy play off 2. Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 25 sierpnia OK Bedmet Kolejarz Opole. W pierwszym meczu rozegranym w Opolu lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 49:41. 

 

poznanopole 2016Przed zbliżającym się meczem jedną rzecz wiemy na pewno. Któraś z drużyn rywalizujących w poznańskim Lasku Golęcińskim zakończy w niedzielę sezon. Czy będą to poznaniacy, czy też opolanie przekonamy się po rozegraniu 15 wyścigów. 

Aby awansować do finału rozgrywek gospodarze potrzebują zwycięstwa różnicą minimum 8 punktów. Taki rezultat będzie wystarczający, ponieważ „Skorpiony” zajęły wyższe miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej.

W rozważaniach teoretycznych pojawia się jednak pewien problem. Do tej pory w bieżących rozgrywkach oba zespoły spotkały się ze sobą trzykrotnie i trzy razy lepsi byli opolanie. W rundzie zasadniczej Kolejarz wygrał u siebie 48:42 i na wyjeździe 4 sierpnia 47:43, a przed tygodniem w Opolu 49:41. Zawodnicy Kolejarza doskonale czują się na torze stadionu Olimpii i w niedzielę żółto-czarnych czeka bardzo trudne spotkanie.

Goście awizują podobne zestawienie jak przed trzema tygodniami z tą różnicą, że Kevina Woelberta zastąpi inny Niemiec, niedawno wypożyczony ze Stali Gorzów, Erik Riss.

Z kolei trener gospodarzy Tomasz Bajerski zdecydował się na zmiany w ustawieniu dwóch par. Władimir Borodulin pojedzie w pierwszej parze razem z nowym nabytkiem „Skorpionów” Robertem Miśkowiakiem, a David Bellego będzie prowadzącym trzecią parę z juniorami.

Gospodarze są zdeterminowani, aby awansować do finału 2. Ligi Żużlowej. Na ile pozwolą na to opolanie, którzy mają taki sam cel, przekonamy się już w niedzielne popołudnie. Warunki atmosferyczne też powinny sprzyjać zawodnikom w rywalizacji na torze.

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9. Robert Miśkowiak
10.Władimir Borodulin
11. Marcin Nowak
12. Eduard Krcmar
13.David Bellego
14. Marek Lutowicz
15.Michał Curzytek

OK Bedmet Kolejarz Opole:

1. Hubert Łęgowik
2. Mads Hansen
3.Oskar Polis
4.Erik Riss
5.Bjarne Pedersen
6. Patryk Wojdyło
7. Damian Lotarski

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

 

 źródło:informacja własna

Maciej Major

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!